Filmy pod hviezdami: Kinematograf zavíta do Nitra aj tento rok, PROGRAM

V Nitre onedlho odštartuje filmový maratón. Počas jedného týždňa sa môžete tešiť na 5 filmov pod večernou oblohou.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Filmy pod hviezdami: Kinematograf zavíta do Nitra aj tento rok, PROGRAM
Foto: Rastislav Búgel

Letný Bažant Kinematograf príde do nášho mesta aj tento rok. Séria filmových večerov v priestoroch Svätoplukovho námestia v Nitre odštartuje v utorok 21. augusta.

Premietanie filmov sa bude začínať vždy o 21.00 hodine.

Pozrite si zoznam filmov, ktoré si budete môcť užiť počas letných večerov pod holým nebom v Nitre.

PROGRAM:

21. augusta, utorok

PREZIDENT BLANÍK

(ČR, 2018, 95min, r. M. Najbrt)

Zábavný, groteskný i absurdný príbeh lobistu Antonína Blaníka, ktorý sa rozhodne kandidovať na prezidenta Českej republiky. Odohráva sa na pozadí skutočných udalostí druhej priamej voľby prezidenta Českej republiky. Vystupuje v ňom celý rad reálnych osobností českého politického a spoločenského života.

22. augusta, streda

BACKSTAGE

(SR/ČR, 2018, 90min, r. A. Sedlácková)

Súčasný príbeh o skupine mladých tanečníkov, ktorých priateľstvá, lásky a pohľad na svet zmení ich účasť v televíznej tanečnej súťaži. Film plný výbornej hudby a kreatívnych tanečných čísel skupiny The Pastels z dielne známeho choreografa Miňa Kereša

23. augusta, štvrtok

ČIARA

(SR/Ukrajina, 2017, 108min, r. P. Bebjak)

Adam Krajňák je otcom rodiny i hlavou kriminálnej skupiny, ktorá pašuje cigarety cez slovensko-ukrajinskú hranicu. Pokojné spolužitie dvoch prelínajúcich sa svetov naruší novovybudovaná schengenská hranica a nervozita z nejasnej budúcnosti.

24. augusta, piatok

PO STRNIŠTI BOS

(ČR/SR/Dánsko, 2017, 111min, r. J. Sverák)

Diváci ho aj s jeho rodičmi už poznajú z filmu Obecná škola z roku 1991. Vo filme Po strništi bos sa ich príbeh vracia do Edovho raného detstva. Do času, ked jeho otec odmietol príslušnosť k okupantom Protektorátu Čechy a Morava, a celá rodina sa musela odsťahovať z Prahy na vidiek.

25. augusta, sobota

OTCOVA VOLGA

(ČR, 2018, 90min, r. J. Vejdelek)

Matka s dcérou sa na veteránskej volge vydávajú po stopách bývalých mileniek a priateľov ich nedávno zosnulého manžela a otca, aby odhalili jeho skrývané tajomstvo. Najnovší film Jiřího Vejdělka, režiséra divácky najúspešnejších českých filmov posledných rokov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk