Lucia Lauková Šport Futbal

FC Nitra bojuje v nadstavbovej časti o postup do najvyššej súťaže. V nadstavbovej tabuľke im patrí, po víťazstve nad Bardejovom, druhé miesto.

Ilustračný obrázok k článku FC Nitra bojuje o postup do najvyššej súťaže: Víťazstvo ich posunulo na 2.miesto

FC Nitra má za sebou polovicu nadstavbovej časti o postup do najvyššej súťaže. Zo šiestich odohratých zápasov vyhrali futbalisti spod Zobora štyri zápasy a dva ukončili remízou.

V sobotu 6. mája privítali futbalisti Nitry na domácom trávniku hráčov z Bardejova. Zápas sa skončil víťazstvom pre stranu domácich. Nitra zvíťazila nad tímom Partizán Bardejov 2:0, čím sa klub FC Nitra posunul v tabuľke na druhé miesto.

Gólové skóre Nitry otvoril v 9. minúte pokutový kop Miloša Šimončiča. Gól v 44. minúte zápasu pridal do siete súpera Filip Balaj. Futbalové stretnutie si nenechalo ujsť 510 divákov.

V stredu 10. mája vycestujú Nitrania za 7. kolom na východ Slovenska, kde ich o 17.00 hodine čaká zápas s FC Lokomotíva Košice.