Kultúra

Druhá POLOVICA prázdnin je pred nami: TOP podujatia, ktoré čakajú Nitru v auguste!

Prázdniny sa ešte nekončia. Tešiť sa môžete na Hody a Dožinky, Agrokompex, niekoľko festivalov a obľúbené jarmoky.

Ilustračný obrázok k článku Druhá POLOVICA prázdnin je pred nami: TOP podujatia, ktoré čakajú Nitru v auguste!
Zdroj: Dnes24.sk

Chrenovské stánky

piatok a sobota, 19. a 20. augusta na Chrenovej

Na Chrenovej sa aj tento rok bude konať obľúbený jarmok. Predstavia sa tradičné ľudové remeslá a chýbať nebudú predajcovia a stánky s občerstvením. Kultúrny program zatiaľ mesto nezverejnilo.

MaNiFest 2022 – Malý Nitriansky Festival

sobota, 20. augusta v Mestskom parku na Sihoti

Festival prinesie pestrú zmes multižánrových aktivít. Tešiť sa môžete na športové aktivity, detské atrakcie aj kultúrny program. Pripravená bude aj interaktívna výstava, ktorá bude obohatená aj o drevorezbársky prvok. Pre najmenších návštevníkov bude pripravená hromada aktivít ako maľovanie na tvár, prehliadka psov ovládajúcich dogdancing, aj modelovanie balónov. Chýbať nebude občerstvenie formou podpecníkov. Rozhýbe vás aj verejné cvičenie s profesionálnymi predcvičovateľmi, ktoré sa bude striedať s koncertami. Jedným z hlavných hitov by mala byť prezentácia športových klubov, ktoré si pripravia ukážky zo svojho umenia. Návštevníci v akcii uvidia hokejbalistov, Taekwondo, atlétov z AC Stavbár Nitra, či parkouristov. Získať budú môcť aj podpis od nitrianskych hokejistov. Bude pripravený ping-pong, lukostreľba, skákacie atrakcie, či ruské kolky.

Letná zábava na Klokočine

sobota, 20. augusta od 15.00 do 22.00, na ploche Klokočinského jarmoku, Mikovíniho ulica

V tretiu augustovú sobota bude na sídlisku Klokočina pripravená Letná zábava. Okrem dobrej hudby sa môžete tešiť aj na chutné jedlo a nápoje. Zahrajú kapely Follow, Hoväda.Sk a Lucie Cover Band. Pre návštevníkov budú pripravené aj zaujímavé vystúpenia a aktivity.

Klokočinský jarmok

sobota a nedeľa, 27. a 28. augusta, Mikovíniho ulica, Klokočina

Na jarmoku nebude ani tento rok chýbať lunapark, bohatá ponuka rôzneho tovaru, chutné jedlá a nápoje, adrenalínové atrakcie a kultúrny program. Na pódiu sa počas víkendu predstaví viacero hudobníkov, súborov a kapiel. Prvý večer bude program ukončovať HAPPYBAND Orchestra so svojou ABBA Show a posledným vystúpením v nedeľu bude koncerty kapely Ščamba.

Slížovica 2022

nedeľa, 28. augusta od 10:00, Agrokomplex

Slížovica je hudobný festival, na ktorom Horkýže Slíže oslavujú svoje narodeniny! Nespája iba slovenských a zahraničných hudobných umelcov, ale spája najmä priateľov kapely Horkýže Slíže! Účasť už potvrdili kapely Kabát/cz/, Zebrahead /usa/, Alkehol /cz/ Slobodná Európa, Lapášanka, Polemic, Zoči voči, The Crownies a NoControl. Pripravený bude aj detský doobedný program s Paci Pac a Maliny Jam. Vstupné 17 až 20 eur.

Labyrint fest Nitra

od pondelka 29. augusta do utorka 6. septembra, Nitriansky hrad

Na prelome augusta a septembra sa bude na Nitrianskom hrade konať 2. ročník Labyrint festivalu. V pondelok 29. augusta festival otvorí koncert Davida Kollera. V utorok 30. augusta vystúpi na Nitrianskom hrade Václav Neckář s kapelou Bacily, v stredu 31. augusta zahrá a zaspieva domáca kapela Desmod so špeciálnym hosťom, ktorým bude spevák Drupi. 1. septembra odohrajú koncert BoBan Markovič Orkestar a VIDIEK v rámci „Hrajte trúbky Tour“. 2. septembra sa môžete tešiť na Divadlo Múza Teatro s predstavením Už ti nikdy nenaletím. 3. septembra sa na Nitrianskom hrade predstaví Aneta Langerová. 4. septembra svoj koncert na hrade odohrá kapela OLYMPIC. 5. septembra sa môžu na koncert tešiť fanúšikovia slovenskej kapely Tublatanka a Labyrint fest zavŕši 6. septembra svojim koncertom speváčka Sima Magušinová.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
======= >>>>>>> c6e424c361d8f27037ade60c6234148f30c95479