Kultúra

Druhá POLOVICA prázdnin je pred nami: TOP podujatia, ktoré čakajú Nitru v auguste!

Prázdniny sa ešte nekončia. Tešiť sa môžete na Hody a Dožinky, Agrokompex, niekoľko festivalov a obľúbené jarmoky.

Ilustračný obrázok k článku Druhá POLOVICA prázdnin je pred nami: TOP podujatia, ktoré čakajú Nitru v auguste!
Zdroj: Dnes24.sk

Letné kino na plážových kurtoch

každú stredu, na Plážových kurtoch SPU, Ul. Čsl. armády 1

Letné kino na plážových kurtoch bude pokračovať aj v auguste. Každú stredu do 7. septembra sa bude o 21.00 hodine premietať film pod holým nebom. Prvú augustovú stredu (3.8.) sa môžete tešiť na film Tisíc slov. O týždeň (10.8.) sa bude premietať rozprávka Luca, 17. augusta film Hustle, 24. augusta vás pobaví komédia Čo sme komu všetci urobili? a posledný prázdninový deň (31.8.) poteší malých aj veľkých rozprávka Býček Ferdinand. Sériu premietaní zakončí 7. septembra veľkolepý muzikál The Greatest Showman.

Slovak Food Truck Fest

od štvrtka 4. do nedele 7. augusta Na Svätoplukovom námestí

Na Svätoplukovom námestí zaparkujú štýlové food trucky so širokou ponukou gastronomických špecialít zo Slovenska aj zo sveta. K tomu nebude chýbať zaujímavý hudobný program a cez víkend aj detská zóna. Od štvrtku do soboty budú „brány“ festivalu otvorené od 11.00 do 22.00 hodiny. V nedeľu 7. augusta od 11.00 do 20.00 hodiny. Vstup na festival je zadarmo.

Medzinárodný gajdošský festival

sobota a nedeľa, 6. a 7. augusta Pešia zóna a Dom Matice slovenskej v Nitre

Siedmy ročník medzinárodného gajdošského festivalu Zagajduj gajdoško privíta v dňoch 6. a 7. augusta gajdošov z piatich krajín, ktorí predstavia svoje gajdošské tradície. Prvý deň festivalu bude gajdošský sprievod prechádzať pešou zónou v Nitre smerom na Kupeckú ulicu. Gajdoši krátkymi vystúpeniami spríjemnia sobotné popoludnie návštevníkom obľúbených kaviarní na tejto ulici. Živá pozvánka je upútavkou na hlavný festivalový večerný program, ktorý sa bude konať už v Dome Matice slovenskej v Nitre. Vstupné je dobrovoľné.

Hody a dožinky

sobota a nedeľa, 13. a 14. augusta, na Svätoplukovom námestí

Podujatie zahŕňa jarmok ľudových remesiel, špeciality nitrianskej kuchyne, ale aj degustáciu kvalitných vín. V sobotu bude program prebiehať na pešej zóne v podvečerných hodinách. V nedeľu od 15.00 h bude na námestí na vybudovanom veľkom pódiu pútavý kultúrny program s folklórnou časťou. V nedeľu večer pôjde cez pešiu zónu slávnostný hodovo-dožinkový sprievod, ktorý na námestí odovzdá dožinkový veniec. Hudobné vystúpenia budú dotvárať kulisu predajných stánkov až do zotmenia.

Letná zábava v Janíkovciach

sobota, 13. augusta od 15.00 do 22.00 na futbalovom ihrisku Janíkovce

Druhú augustovú sobotu sa bude v Janíkovciach konať podujatie s názvom Letná zábava, ktoré prinesie spojenie jedla, nápojov, hudby a zábavy. Vystúpia kapely Danny M, Duchoňovci a Walk On. Pre deti sú pripravené detské aktivity.

Agrokomplex 2022

od štvrtka 18. do nedele 21. augusta na Výstavisku Agrokomplex

Medzinárodná poľnohospodárska a potravinárska výstava Agrokomplex napíše svoj 47. ročník. Výstavisko bude od štvrtku do soboty otvorené od 9.00 do 18.00 a v nedeľu (21.8.) od 9.00 do 17.00 h. Výška vstupného je 7 a 4 eurá. Vstupenka vám bude okrem Agrokomplexu platiť aj na súbežné výstavy: Národná výstava hospodárskych zvierat, Poľovníctvo a Príroda 2022 a Výstava vín 2022.

Čo ešte prinesie druhá polovica mesiaca? Prehľad podujatí pokračuje na druhej strane!

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
======= >>>>>>> c6e424c361d8f27037ade60c6234148f30c95479