Kultúra

Doma sa nudiť nebudeme: DAB zabaví komédiami, ponúkne ich online

Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre chce ponúkať svojim divákom umenie aj napriek tomu, že muselo kvôli výskytu nového koronavírusu zrušiť množstvo predstavení.

Ilustračný obrázok k článku Doma sa nudiť nebudeme: DAB zabaví komédiami, ponúkne ich online
31
Galéria

Pripravilo preto projekt s názvom Divadelné pondelky s komédiami DAB.

Divadlo bude v nasledujúcich týždňoch na svojom youtube kanáli každý pondelok sprístupňovať záznamy svojich starších komédií, ktoré má vo videoarchíve. „Takto chceme aj trošku symbolicky odkázať na kedysi obľúbené televízne pondelky. Inscenácia bude na našom youtube kanáli zverejnená vždy v pondelok podvečer o 17.00 h a bude prístupná nasledujúcich 24 hodín,“ uviedol riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

Zabavia divákov

Divadlo sa rozhodlo uvádzať komédie, aby svojich divákov v čase hrozby nákazou novým koronavírusom zabavilo a spríjemnilo im dni strávené doma. „Zároveň si takto chceme počas našej 70. jubilejnej sezóny pripomenúť naše staršie inscenácie a osobnosti divadla,“ skonštatoval Dóczy.

Ako prvú odvysiela DAB na svojom youtube kanáli v pondelok 23. marca o 17.00 h komédiu Z rúčky do rúčky, na ďalší pondelok 30. marca je naplánovaná komédia Druh: Žena.

O ďalších pripravovaných tituloch bude DAB svojich divákov priebežne informovať.

Autorské práva

Ako pripomenul Dóczy, divadlo nemôže zverejňovať akékoľvek záznamy svojich inscenácií.

„Ako prvé je nutné usporiadať autorské práva so všetkými tvorcami inscenácie a vyriešiť aj ďalšie administratívne náležitosti. V tejto súvislosti musím zdôrazniť, že zverejnené záznamy hier boli robené len pre vnútorné potreby DAB a pre prípadné študijné účely, čím sa zároveň ospravedlňujeme za ich zníženú kvalitu. Musím tiež našich divákov poprosiť, aby záznamy našich inscenácií nerozmnožovali a ďalej nešírili,“ dodal Dóczy.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Koronavírus na Slovensku
31
Galéria
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie