Lucia Lauková Správy

Dokončenie rekonštrukcie autobusovej stanice v Nitre sa posúva na rok 2019, FOTO a VIDEO

Termín dokončenia modernizácie autobusovej stanice v Nitre sa oddialil. Do konca tohto roka hotová nebude.

Zdroj: Dnes24.sk

Rekonštrukcia autobusovej stanice v Nitre mala byť ukončená do konca roku 2018. V rámci poslednej 4. etapy modernizácie sa čaká na nové nástupištia určené pre diaľkové linky. Práce však nepostupujú tak ako by v tomto období mali.

Práce na poslednej etape sa začali ešte v júli tohto roku demontovaním starých prístreškov. Nových sa už cestujúci tento rok nedočkajú. Arriva má nový harmonogram, podľa ktorého sa ukončenie modernizácie presunie na rok 2019.

Nové projekty

„V rámci štvrtej etapy modernizujeme nástupiská určené pre diaľkové autobusové linky. Pre tieto nástupiská boli vypracované nové projekty na oceľovú konštrukciu, na ktoré boli potrebné dodatočné stavebné povolenia,“ vysvetľuje zdržanie hovorkyňa Arrivy, Petra Helecz.

Nový termín

„Aktuálne prebiehajú práce na výstavbe inžinierskych sietí a základov novej konštrukcie,“ uviedla v stredu 5. decembra hovorkyňa Petra Helecz.

„Podľa nového harmonogramu bude posledná etapa modernizácie ukončená v prvom polroku budúceho roka,“ povedala hovorkyňa spoločnosti Arriva, Petra Helecz.

Rekonštrukcia autobusovej stanice v Nitre sa začala v marci 2015. Už teraz je teda isté, že na zmodernizovanú autobusovú stanicu v Nitre budú ľudia čakať minimálne 4 roky. Celkové náklady na modernizáciu by mali dosiahnuť 2 milióny eur.

FOTO: Dokončenie rekonštrukcie autobusovej stanice v Nitre sa posúva na rok 2019
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM