Dobudovanie kanalizácie v Nitre: Pripravené sú projekty za vyše 4 milióny eur

Nitrianska radnica už má pripravené projekty na výstavbu a opravu kanalizácie za vyše štyri milióny eur. Či sa bude v tomto roku stavať nie je isté.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Dobudovanie kanalizácie v Nitre: Pripravené sú projekty za vyše 4 milióny eur
Zdroj: TASR

Nitrianska radnica má pripravené projekty na výstavbu a opravu kanalizácie za viac ako štyri milióny eur. V prípade, že sa na ne nájdu peniaze v mestskom rozpočte, mohli by sa zrealizovať už v roku 2018.

Takmer 20 ulíc

Ako sa uvádza v zozname, ktorý vypracovala radnica, momentálne je pripravená projektová dokumentácia k výstavbe na približne dvoch desiatkach ulíc v rôznych častiach mesta. Polovica pripravovaných investícií už má vydané aj stavebné povolenie.

Najrozsiahlejšie investičné akcie by sa mali realizovať v mestskej časti Horné a Dolné Krškany, kde sa má v siedmich lokalitách vybudovať kanalizácia za vyše 1,6 milióna eur. Nasleduje mestská časť Kynek s investíciami v hodnote 1,2 milióna eur a Zobor, na ktorom sa má postaviť kanalizácia za takmer 900 000 eur.

Dočkajú sa tento rok?

Či k pripravovanej výstavbe skutočne v tomto roku aj dôjde, nie je ešte podľa magistrátu isté. „Vypracovanie samotného harmonogramu a časového plánu budovania kanalizácie pre rok 2018 z pozície mestského úradu (MsÚ) nie je možné, pretože to záleží od príslušného finančného krytia v rozpočte mesta, a to závisí od schválenia mestským zastupiteľstvom v Nitre,“ uviedol prednosta MsÚ Igor Kršiak.

Náklady na dobudovanie kanalizácie

Celkové náklady na kompletné dobudovanie kanalizácie v celom meste sú na úrovni približne deväť miliónov eur. Najviac investícií by malo smerovať do mestských častí Zobor, Horné a Dolné Krškany, Mlynárce i Kynek.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame