Lucia Lauková Rôzne Správy

Dobrovoľníci sa činili: V Nitre sa do aktivít zapojilo 1248 pomocníkov

Počas Týždňa dobrovoľníctva sa činili aj ľudia v meste pod Zoborom. Nitra sa dokonca stala druhým miestom s najväčším počtom zapojených dobrovoľníkov.

Ilustračný obrázok k článku Dobrovoľníci sa činili: V Nitre sa do aktivít zapojilo 1248 pomocníkov
Zdroj: TASR

Nitra sa počas Týždňa dobrovoľníctva, ktorý trval od 16. do 22. septembra, zaradila na druhé miesto takzvaných najdobromiest.

Celkovo sa tam do rôznych dobrovoľníckych aktivít zapojilo 1248 dobrovoľníkov, ktorí sa venovali rôznym aktivitám v 14 organizáciách a v štyroch školách.

Mnohí nadšenci sa počas podujatia zapojili aj do troch či štyroch dobrovoľníckych podujatí.

„Tento rok sme mali naozaj výbornú a rozmanitú skladbu aktivít a veľmi ochotných dobrovoľníkov. Mali tak možnosti si vyskúšať napríklad pomáhanie pri organizovaní festivalu, lepenie sviečok na kampaň i administratívne či upratovacie práce. Veľmi sa teším, že sa tento rok prihlásili aj dve firmy, ktoré vyslali svojich zamestnancov pomáhať. Verím, že ďalší rok sa zapoja viacerí. Spolu dobrovoľníci odpracovali 1819 hodín,“ uviedla koordinátorka aktivít Týždňa dobrovoľníctva Andrea Kosírová Hugáňová.

Ako pripomenula, Nitrianske centrum dobrovoľníctva okrem tejto akcie pravidelne organizuje aj prednášky o dobrovoľníctve na školách, zabezpečuje dobrovoľníkov na rôzne podujatia a oceňuje ich prácu na každoročnom slávnostnom stretnutí Srdce na dlani.

„Jeho hlavnou úlohou je podporiť dobrovoľníctvo v ľuďoch a ukázať rôzne možnosti na sebarealizáciu,“ dodala Kosírová Hugáňová.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM