Ilustračný obrázok k článku Divoká noc na Mostnej: Páchateľ vraj vytiahol zbraň a strieľal! Ako to bolo naozaj?
Foto: Slávka Kellová

Divoká noc na Mostnej: Páchateľ vraj vytiahol zbraň a strieľal! Ako to bolo naozaj?

Na Mostnej ulici v Nitre bolo cez víkend opäť rušno. Jeden z napadnutých tvrdí, že páchateľ mal vytiahnuť zbraň a strieľať. Polícia však videla niečo iné.

Krimi
Krimi

Divoká noc na Mostnej: Páchateľ vraj vytiahol zbraň a strieľal! Ako to bolo naozaj?

Na Mostnej ulici v Nitre bolo cez víkend opäť rušno. Jeden z napadnutých tvrdí, že páchateľ mal vytiahnuť zbraň a strieľať. Polícia však videla niečo iné.

Ilustračný obrázok k článku Divoká noc na Mostnej: Páchateľ vraj vytiahol zbraň a strieľal! Ako to bolo naozaj?
Foto: Slávka Kellová

V noci zo soboty na nedeľu zasahovala na Mostnej ulici v Nitre polícia. Nebolo by to nič nezvyčajné, keby sa však pohľad zasahujúcej polície a účastníkov na celý priebeh udalosti výrazne nelíšil.

Napadnutý muž totiž tvrdí, že páchateľ vytiahol zbraň a začal strieľať. Podľa polície to však bolo úplne inak.

Zbrane a mafiánske vyhrážky?

Svoj zážitok z incidentu opísal na sociálnej sieti DJ Mairee vlastným menom Miroslav Svatý, ktorý k príspevku pridal aj fotku monokla.

Podľa jeho slov sa zabávali s partiou v nitrianskom nočnom podniku, keď zistil, že ho niekto okradol. S kamarátmi sa im vraj podarilo nájsť páchateľa.

„Bohužiaľ, pri konfrontácii tento páchateľ vytiahol zbraň a padlo aj niekoľko výstrelov. Následne, keď sa nám podarilo ho odzbrojiť som sa pokúsil dohovoriť mu, aby mi peňaženku vrátil beztrestne a odišiel,“ opisuje udalosti Mairee.

Monokel mu mal spraviť údajný komplic páchateľa. „V momente, keď som ho chytil a začal prehľadávať dobehol jeho spolupáchateľ a napadol ma z boku, tak aby som sa nemohol brániť. Vďaka odvážnym okoloidúcim sa nám podarilo páchateľov zadržať a zmobilizovať políciu. Po ich zadržaní prišli “mafiánske” vyhrážky páchateľov a povzbudenie okoloidúcich áut, kde zjavne sedeli ďalší členovia ich gangu (pravdepodobne ozbrojení) a nechýbali ani výhražné gestá “si mŕtvy” a podobne,“ pokračuje Mairee.

Prečítajte si tiež

Trestné oznámenie nepodal

Napriek takýmto vážnym obvineniam však poškodený muž trestné oznámenie nepodal. „Nepodávam trestne oznámenie a verím, že včerajší prípad bude pre chalanov dosť odstrašujúci, aby už nemusel nikto žiadnu podobnú situáciu zažiť,“ vysvetlil vo svojom príspevku Dj Mairee.

Páchatelia boli podľa jeho slov na mieste riešení políciou. „Tento “gang” je v Nitre známa firma a verte mi vďaka tomuto príspevku budú oveľa viac potrestaní ako trestným oznámením, na základe ktorého dostanú po 2–3rokoch súdenia sa maximálne tak podmienku,“ domnieva sa poškodený.

Čo na to polícia?

Na udalosť sme sa pýtali zasahujúcej polície. Zástupca náčelníka MsP v Nitre Pavol Sabo nám povedal, že prvá na mieste bola hliadka mestskej polície, ktorá potýčku viacerých osôb spozorovala na kamerách. Následne sa na miesto dostavili ďalšie dve hliadky MsP a hliadka policajného zboru.

„Hliadkam mestskej polície prítomní, značne zrejme alkoholom ovplyvnení poškodení občania oznámili, že v prevádzkarni Devil´s Pub došlo údajne k viacerým krádežiam a lúpeži osobných vecí osobou, ktorá sa v čase nášho príchodu nachádzala už na Mostnej ulici a z miesta sa snažila rýchlo odísť,“ uviedol zástupca náčelníka MsP Nitre Pavel Sabo.

„Po dostihnutí tejto osoby a následnom preverovaní udalosti osoba potvrdila, že sa u nej tieto veci nachádzajú a hliadke mestskej polície vydala kradnuté veci, peňaženku s finančnou hotovosťou, osobné doklady okradnutých a lúpežou odcudzený zásobník do plynovej pištole. Z dôvodu, že sa jednalo o podozrenie zo spáchania trestného činu, vec si prevzala prítomná hliadka PZ SR,“ prezradil zástupca náčelníka Sabo.

Mohlo by vás zaujímať

Strieľalo sa?

Jeho slová potvrdila aj hovorkyňa KR PZ v Nitre Renáta Čuháková, ktorá uviedla, že policajti na mieste zistili, že išlo o krádež peňaženky a preto vec riešili ako priestupok proti majetku.

Polícia však vyvrátila tvrdenie, že išlo o nitriansky „gang“. Páchateľ bol totiž z Galanty. „21-ročný muž z Galanty mal odcudziť peňaženku s dokladmi, ktorá bola následne vrátená majiteľovi. Ten si obsah peňaženky skontroloval a nič v nej nechýbalo,“ uviedla policajná hovorkyňa.

A ako to bolo s údajnou streľbou?

„Na mieste incidentu mala jednému z aktérov vypadnúť plynová pištoľ, ktorá však nebola nabitá. Táto skutočnosť je zaznamená aj na kamerách Mestskej polície v Nitre,“ dodala policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

O streľbe nevie ani mestská polícia.

Nitrianska polícia sa prípadom zaoberá a žiada prípadných svedkov incidentu, aby svojim svedectvom prispeli k objasneniu objektívnych faktov. Informácie je možné podať na čísle 158, prípadne priamo na ktoromkoľvek policajnom oddelení.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Najnovšie udalosti

KRADEZ, STRELBA, NAPADNUTIE, MAFIA? Skor ako zacnu vznikat konspiracie by som sa rad vyjadril ku noci v Nitre. Dnes rano...

Posted by Mairee on Sunday, May 30, 2021
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín