Lucia Šútorová Kultúra Správy

Divadlá zrušili predstavenia: Jedno z nich odohrá premiéru bez divákov v hľadisku

Nitrianske divadlá zatvárajú pre návštevníkov svoje brány. Jedno z divadiel hrať bude, aj keď bez divákov v hľadisku.

Ilustračný obrázok k článku Divadlá zrušili predstavenia: Jedno z nich odohrá premiéru bez divákov v hľadisku
Zdroj: TASR

Divadlo Andreja Bagara, Staré divadlo Karola Spišáka aj Nové divadlo sa rozhodli na najbližšie dva týždne zrušiť všetky svoje predstavenia. Dôvodom je hrozba šíriaceho sa koronavírusu, pre ktorú Krízový štáb SR rozhodol o zákaze všetkých spoločenských podujatí.

Diváci o svoje peniaze neprídu. Divadlá už informovali o spôsobe ako môžete požiadať o vrátenie peňazí. Oznam zverejnilo aj Divadlo Andreja Bagara.

Vrátenie peňazí

„Prosíme, aby návštevníci, ktorí majú zakúpené vstupenky na predstavenia na nasledujúcich 14 dní, požiadali o vrátenie vstupného písomne e-mailom na adrese obchodne@dab.sk s uvedením čísla účtu a kódu banky (IBAN, SWIFT/BIC) a k žiadosti priložili naskenované vstupenky na refundáciu. Na žiadosti návštevníkov budeme odpovedať priebežne od 10. marca 2020. Žiadosť o vrátenie vstupného je potrebné podať najneskôr do konca apríla 2020,“ informuje DAB v Nitre.

Peniaze za vstupenky bude vracať aj Staré divadlo Karola Spišáka. „Peniaze za vstupenky budeme vracať po 24. marci. Návštevníci si môžu peniaze za zakúpené vstupenky vyzdvihnúť o 14 dní na pokladnici,“ potvrdil to Dušan Nevin zo Starého divadla.

Predstavenie odohrajú

Staré divadlo prišlo s nápadom, ako priniesť divákom kultúru aj bez rizika šírenia koronavírusu. Premiéru predstavenia Stvorenie bude v piatok 13. marca o 18.00 hodine vysielať Staré divadlo Karola Spišáka online na svojom YouTube kanáli.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie