Corgoni uchmatli iba bod: Banskej Bystrici podľahli po samostatných nájazdoch

Hokejisti HK Nitra mali v závere týždňa na programe zápas na banskobystrickom ľade. Vyrovnaný zápas napokon rozhodli samostatné nájazdy.

Ilustračný obrázok k článku Corgoni uchmatli iba bod: Banskej Bystrici podľahli po samostatných nájazdoch

Banskobystrickí hokejisti v 4. kole Tipos extraligy v štvrtom domácom stretnutí zdolali Nitru 3:2 po samostatných nájazdoch. Góly v riadnom hracom čase padali iba za nerovnovážneho stavu na ľade. Dominovali najmä výborní brankári na oboch stranách.

V prvej tretine mali väčšiu aktivitu i viac príležitostí domáci, ale do vedenia išli po úniku Holešinského v oslabení hostia.

V tej istej presilovke odpovedal z dorážky Bíreš a vyrovnal na 1:1. V druhej časti sa v početnej výhode presadil pohotovou a presnou strelou útočník HC ´05 Urbánek, lenže v piatich proti štyrom skórovali i Nitrania po prudkej koncovke Solenského.

V tretej tretine sledovalo vyše dve tisíc divákov vyrovnanú hru, podobne ako v druhej, ale gólu sa nedočkalo. Ten nepadol ani v predĺžení, takže o víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy. V nich sa presadil iba domáci Tamáši v druhej sérii, zabezpečil tak svojmu tímu dva body.

HC ´05 Banská Bystrica – HK Nitra 3:2 pp a sn (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0))

Góly: 14. Bíreš (R. Gašpar, Tamáši), 30. Urbánek (Šoltés, Bíreš), 65. Tamáši (rozh. sam. nájazd) – 13. Holešinský, 38. Solenský (Myklukha, Švarný). Rozhodovali: Výleta, Fridrich – M. Orolin, Frimmel. Vylúčená na dve min.: 2:4, presilovky: 2:1, oslabenia 0:1, 2013 divákov.

Banská Bystrica: Rahm – Björkung, Bačik, Pavlin, Matej Bača, Luža, Ďatelinka, Frídel – Troock, Kontos, Kabáč – R. Gašpar, J. Sukeľ, Bíreš – Urbánek, Tamáši, Šoltés – Výhonský, Sojka, D. Jendek

Nitra: Honzík – Bodák, Mezei, Donaghey, J. Štefanka, Švarný, F. Gajdoš, Pekarčík – Holešinský, Myklukha, Krivošík – R. Varga, Buncis, Solenský – O. Molnár, Hrnka, M. Tvrdoň – Lacka, M. Šramaty, Knies