Hokejisti Nitry sa dočkali: Vo vybičovanej atmosfére porazili Košice, FOTO

Po dvoch nevydarených zápasoch prišla na nitrianske hokejky pohoda. Corgoni sa tešili z plného bodového zisku.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Nitry sa dočkali: Vo vybičovanej atmosfére porazili Košice, FOTO

Hokejisti Nitry získali v 3. kole Tipos extraligy prvé body v sezóne. Na domácom ľade zdolali Košice 3:2. Po dvoch tretinách bol stav vyrovnaný 1:1. Duel sa zlomil až v 3. tretine, kedy sa “Corgoni” presadili dvakrát.

Najskôr v 50. minúte prekonal Košarišťana premiérovým gólom v drese Nitry Gajdoš. V 57. minúte zvýšil na 3:1 peknou strelou Solenský.

Košice v závere síce ešte znížili zásluhou Campbella, no vyrovnať už nedokázali.

Hodnotenie zápasu zo strany trénerov (Hokejportal.net)

Normunds Sejejs (Nitra): „Bol to dobrý zápas. Vedeli sme, že to nebude ľahké. Košice majú veľa skúsených hráčov a kvalitných legionárov. Súpera sme si dôkladne prezreli na videu. Celé mužstvo išlo ako jeden muž a bojovali jeden za druhého."

Dan Ceman (Košice): „Vedeli sme, čo nás dnes čaká, minuloročný finalista pred domácim publikom. Robili sme v zápase veľa vecí dobre, najmä v útočnej tretine, ako tomu bolo v predošlých dvoch zápasoch. Dovolili sme Nitre streliť nám gól v oslabení, čo sa nemalo stať. Tento gól nás psychicky oslabil.“

HK Nitra – HC Košice 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Góly: 9. Hrnka (Holešinský, Švarný), 50. Gajdoš (Hrnka), 57. Solenský – 14. Leskinen (Watling), 59. Campbell (Olsson, Chovan). Rozhodovali: Baluška, Výleta – Frimmel, Hercog, vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 3022 divákov

Nitra: Honzík – Mezei, Bodák, J. Štefanka ml., Donaghey, Gajdoš, Švarný, L. Pánik – Krivošík, Myklucha, Holešinský – Solenský, Buncis, R. Varga – Tvrdoň, Hrnka, Molnár – Knies, Šramaty, Lacka – Pekarčík

Košice: Košarišťan – Southorn, Šedivý, Olsson, Ferenc, Deyl, Romančík, A. Bartoš – Watling, Campbell, Leskinen – Jääskeläinen, Chovan, Tybor – Bartánus, Slovák, Lamper – Havrila, Linet, Rogoň