Basketbal

Chodíte si zahádzať na kôš? V meste vzniká Nitrianska basketbalová liga

Milujete basketbal a chceli by ste si zmerať sily s inými partiami? Možno práve vás zláka pripravovaný projekt.

Ilustračný obrázok k článku Chodíte si zahádzať na kôš? V meste vzniká Nitrianska basketbalová liga
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

V meste pod Zoborom by mohla vzniknúť nová súťaž. Reč je o Nitrianskej basketbalovej lige. Projekt pripravuje nitriansky klub BKM SPU Nitra.

„Ak si bývalý hráč, poloprofesionál či amatér, miluješ basketbal a máš partiu, s ktorou si chodievate rekreačne "zahádzať“ a trúfate si zahrať aj súťažne, neváhaj a prihlás sa," informuje klub.

Vytvorené družstvo by malo mať minimálne 6 hráčov vo veku od 17 rokov. Zahrať si môžu aj veteráni, nakoľko vrchná veková hranica nebude obmedzená.

Plánovaný štart súťaže je v septembri 2020.

Súťaž plánujú odohrať v športovej hale SPU, pričom by sa zápasy mali odohrať vo večerných hodinách. Ako nás informovali z basketbalového klubu, hrať sa bude podľa tradičných pravidiel basketbalu. Zmenou však bude kratší hrací čas. Uvažuje sa o 8 minútach na štvrtinu.

Organizátori sa nebránia ani zmiešaným tímom, pričom by chceli dosiahnuť párny počet účastníkov. Aktuálne zisťujú prípadný záujem. Pravidlá a podmienky súťaže sa upresnia neskôr.

Pokiaľ máte záujem zúčastniť sa pripravovanej ligy, predbežné prihlášky môžete posielať do 15. augusta na email daniela.okosova@gmail.com. Spraviť tak môžete aj prostredníctvom facebookovej stránky Nitrianska basketbalová liga.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM