Rôzne

Čarovná atmosféra v centre Nitry: Vianočné mestečko ožíva hlavne po zotmení, FOTO

Advent je v plnom prúde a pravú predvianočnú atmosféru môžete načerpať aj v Nitre. Obľúbeným miestom sviatočných stretnutí je už tradične vianočné mestečko.

Ilustračný obrázok k článku Čarovná atmosféra v centre Nitry: Vianočné mestečko ožíva hlavne po zotmení, FOTO
29
Galéria

Vianočné mestečko na Svätoplukovom námestí otvorilo svoje brány v piatok 25. novembra. Na prvú adventnú nedeľu bolo naplánované slávnostné otvorenie, ktorého súčasťou bolo rozsvietenie vianočného stromčeka.

Čarovná výzdoba

Práve vianočné osvetlenie dotvára pravú sviatočnú atmosféru. Svietiaca výzdoba vás bude sprevádzať už od pešej zóny. Bohužiaľ, bez tradičnej hviezdnej oblohy. Tá sa v sobotu 19. novembra uvoľnila. Hovorca mesta Tomáš Holúbek nás vtedy informoval, že tento rok sa táto dekorácia pre poškodenie určite na pešiu zónu nevráti.

Pred príchodom do vianočného mestečka sa môžete odfotiť pri veľkom svietiacom nápise 2022. Aj v čase našej návštevy sa pri ňom striedalo množstvo záujemcov. ”Je to veľmi pekné. Deti sa z výzdoby tešia. Fotku pošlem ako vianočný pozdrav rodine,” povedala nám mladá mamička, ktorá práve usmerňovala svoje deti pred svietiacim nápisom.

Kroky vás prevedú cez svietiacu bránu a ocitnete sa vo vianočnom mestečku, ktoré tvorí 30 stánkov.

Prečítajte si tiež

Pochutí si každý

Remeselné a malé nápojové stánky môžete navštíviť denne od 10.00 do 20.00 hodiny. Veľké gastro stánky sú v prevádzke do 22.00 hodiny.

”Ako každý rok, aj teraz sme prišli na punč. Dávame si klasiku, chutí nám najviac. Postupne prejdeme viacero stánkov. Po niekoľkých návštevách mestečka vždy vieme, kde majú najlepší punč a vraciame sa tam pravidelne až do Vianoc,” prezradil nám študent Peter, ktorý si s priateľkou pochutnával na horúcom punči.

Ak by ste chceli vopred vedieť, koľko peňazí si musíte pripraviť na pochúťky vo vianočnom mestečku, môžete si pozrieť náš článok s veľkým prehľadom cien.

Najkrajšie je po tme

Celému vianočnému mestečku kraľuje vysvietený stromček pri fontáne. V nej je už tradične umiestnený drevený betlehem. Obkolesená je menšími stromčekmi, ktoré vyzdobili deti zo základných a materských škôl. ”Bez betlehemu by mestečko nebolo mestečkom. Zobrali sme syna, nech si užije tú atmosféru. Keď uvidel stromček, normálne onemel. Za tú nefalšovanú detskú radosť sa sem oplatí prísť práve po zotmení,” povedal mladý otecko Andrej, ktorého sme aj s rodinou stretli pri betleheme.

Mestečko ožíva práve večer. Potvrdil nám to aj predajca v jednom zo stánkov, ktorý nechcel byť menovaný. Samozrejme, súčasťou mestečka je aj bohatý kultúrny program. Jeho kompletný prehľad nájdete v TOMTO článku.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Správy, ktoré hýbu Nitrou

Čo vás najviac láka vo vianočnom mestečku?

Jedlo 26.1%
Punč 20.5%
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM