Správy

Nitra je pripravená na snehovú pokrývku: Pracovníci majú NONSTOP pohotovosť!

Príprava na zimu sa Nitre predražila. Cena soli vzrástla takmer dvojnásobne. Aké mechanizmy budú pomáhať s odhŕňaním snehu?

Ilustračný obrázok k článku Nitra je pripravená na snehovú pokrývku: Pracovníci majú NONSTOP pohotovosť!
3
Galéria
Zdroj: Mesto Nitra

Mesto hlási, že je pripravené na zimnú údržbu. Pracovníci zo Strediska mestských služieb sú v nepretržitej 24-hodinovej pohotovosti od druhej polovice novembra do začiatku marca.

„Rozdelení sú do štyroch tímov po šesť ľudí, z toho je päť vodičov a jeden nakladač posypového materiálu. S každou skupinou pracuje jeden dispečer,“ informuje mesto Nitra s tým, že v prípade potreby je Stredisko mestských služieb schopné navýšiť kapacity až do približne 45 ľudí.

Technika v uliciach

O zimnú údržbu sa tak budú v Nitre starať 3 veľké sypače, ktoré budú pokrývať hlavné ťahy (Bratislavská, Hviezdoslavova, Kmeťova, Štúrova, Kláštorská a ďalšie.)

„Väčšinou sú na smene dva, jeden je záložný. Dva sypače majú nové repasované posypové korby. Doplní ich 7 malých sypačov. V prípade kalamít budú odhŕňaciu techniku nasadzovať aj naši zmluvní partneri. Mesto ich väčšinou využíva ak napadne viac ako 5 centimetrov snehu,“ prezradila radnica.

Prečítajte si tiež

Posypová soľ zdražela

Mesto má aktuálne naskladnených 300 ton posypovej soli. Ďalších 200 ton objednalo minulý týždeň. Uzatvorenú má aj rámcovú zmluvu na tisíc ton soli.

Priemerná spotreba na zimnú sezónu je 600–700 ton soli.

„Inflácia sa dotkla aj cien posypového materiálu. V súčasnosti máme zazmluvnenú soľ za cenu 191 eur s DPH za tonu soli. V porovnaní s minulou sezónou išla cena soli hore o takmer dvojnásobok, v minulom roku sme za tonu zaplatili 93,60 eur s DPH,“ informuje mesto Nitra.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Správy, ktoré hýbu Nitrou

Zimná údržba v Nitre
3
Galéria
Zdroj: Mesto Nitra
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM