Kultúra

Campana fest v Nitre nakoniec nebude: Organizátori ho presunuli na budúci rok

O pár dní mali Svätoplukovo námestie zaplaviť horúce rytmy, tanečníci, umelci i verejnosť. Kvôli koronavírusu sa však rozhodli organizátori podujatie na poslednú chvíľu zrušiť.

Ilustračný obrázok k článku Campana fest v Nitre nakoniec nebude: Organizátori ho presunuli na budúci rok
70
Galéria
Zdroj: TASR

Kompletne pripravený program festivalu, ktorý sa mal konať na nitrianskom námestí, museli organizátori zrušiť. Bubenícky orchester Campana Batucada mal osláviť podujatím Campana Fest svoje 12. narodeniny.

Plány organizátorov však skrížila pandémia a opatrenia s ňou súvisiace. „S ľútosťou vám oznamujem, že nové podmienky a nariadenia, platné pre organizátorov kultúrnych a športových podujatí, nevieme splniť a náš festival v tomto rozsahu a na námestí tento rok robiť nebudeme,“ oznámili organizátori na sociálnej sieti.

Program za desaťtisíce eur

Na Svätoplukovom námestí sa malo 14. septembra zísť približne 150 účinkujúcich. Podľa organizátorov bol pripravený program za desaťtisíce eur, v ktorom mali vystúpiť živé sochy, Mirror Family, žongléri, herci, tanečnici, capoeiristi, muzikanti a kapely. Nechýbal by detský program, alegorický sprievod, verejné a bezplatné workshopy.

Organizátori sa však nevzdávajú a festival chcú zorganizovať budúci rok. Konať by sa mal 10. až 12. septembra 2021.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Campana Fest - 11. narodeniny Campana Batucada
70
Galéria
Zdroj: Rastislav Búgel
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie