Utorok 23. júl 2019 Oľga  24 °C
Lucia Šútorová Správy

Botanická záhrada v Nitre dostane od mesta finančnú pomoc: Na TOTO ju použije

Botanická záhrada v Nitre sa môže ďalej rozrastať. Mesto jej poskytne dotáciu vo výške 5-tisíc eur.

Ilustračný obrázok k článku Botanická záhrada v Nitre dostane od mesta finančnú pomoc: Na TOTO ju použije
19
Galéria

Mesto Nitra podporí sumou 5000 eur Botanickú záhradu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre. Financie sú určené na prevádzku záhrady, nákup parkovej a záhradnej techniky, záhradného mobiliáru a zabezpečenie prevádzky botanickej záhrady počas víkendov, informoval hovorca nitrianskeho mestského úradu Tomáš Holúbek.

Podľa zmluvy, ktorú podpísal primátor Nitry Marek Hattas a rektorka SPU Klaudia Halászová, musí botanická záhrada využiť peniaze najneskôr do 30. novembra.

Botanická záhrada v Nitre je vedecko-pedagogickým pracoviskom SPU. Založená bola v roku 1982 a plní tri hlavné úlohy – didaktickú, vedeckovýskumnú a kultúrno-výchovú.

V troch skleníkoch sa nachádza 2000 botanických druhov, 3000 orchideí, zbierka záhrady má spolu viac ako 6000 tropických rastlín.

Okrem tropických a subtropických druhov sú v zbierkach Botanickej záhrady SPU v Nitre zastúpené rastliny mierneho pásma, domácej flóry, okrasnej zelene a úžitkových rastlín. Vo vedeckej oblasti sa zameriava na štúdium biológie ohrozených druhov rastlín Slovenska.

Vo videu si pozrite zábery z Botanickej záhrady v Nitre!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR