Blíži sa regionálna súťaž folklórnych súborov: O postup zabojuje aj náš okres

Folklórne súbory sa pripravujú na regionálnu postupovú súťaž a prehliadku súborov s názvom Nositelia tradícií. Rozhodne sa kto bude reprezentovať región na krajskom kole.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Blíži sa regionálna súťaž folklórnych súborov: O postup zabojuje aj náš okres
Zdroj: TASR

Folklórne skupiny z okresov Nitra, Šaľa a Zlaté Moravce sa počas soboty 14. apríla zídu v kultúrnom dome vo Výčapoch-Opatovciach na regionálnej postupovej súťaži a prehliadke súborov s názvom Nositelia tradícií. Spoluorganizátorom podujatia je nitrianske Krajské osvetové stredisko a Katedra etnológie a folkloristiky na Univerzite Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre.

Jednotlivé vystúpenia folklórnych súborov bude hodnotiť odborná porota, ktorá po programe pripraví pre vedúcich a členov skupín rozborový seminár. „Poskytne im na ňom rady a návrhy na vylepšenia jednotlivých čísel,“ uviedla Linda Štulajterová z KOS.

Ako doplnila, na záver podujatia prebehne vyhlásenie výsledkov súťaže. „Na ňom sa dozvieme, ktorá folklórna skupina bude reprezentovať región na krajskom kole súťaže. To sa bude konať 20. mája 2018 v Novej Vsi nad Žitavou,“ dodala Štulajterová.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame