LULA Kultúra

Blíži sa jubilejný ročník divadelného festivalu: V Nitre sa zídu súbory z krajín V4

V Nitre sa bude konať 20. ročník prehliadky divadelných škôl a divadiel krajín V4. Predstavia sa študentské i profesionálne divadelné súbory.

Ilustračný obrázok k článku Blíži sa jubilejný ročník divadelného festivalu: V Nitre sa zídu súbory z krajín V4
Zdroj: TASR

Staré divadlo Karola Spišáka (SDKS) v Nitre pripravuje 20. ročník prehliadky divadelných škôl a divadiel krajín V4 Stretnutie, Setkání, Spotkanie, Találkozás. Festival sa uskutoční od 5. do 7. júna 2018. Predstavia sa na ňom študentské i profesionálne divadelné súbory zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Poľska a Chorvátska.

Predstavenia škôl a divadiel

Diváci si budú môcť pozrieť predstavenia Katedry bábkarskej tvorby Vysokej školy múzických umení v Bratislave, Katedry alternatívneho a bábkového divadla DAMU z Prahy, Katedry bábkarstva AST z Wroclawu, divadelníkov z Univerzity divadelného a filmového umenia v Budapešti a z Akadémie umení v Osijeku.

Okrem nich uvedú svoje predstavenia divadlo Teatr Lalka z Varšavy, Divadlo Lampion z Kladna, Divadlo Drak z Hradca Králové, Dezorzovo lútkové divadlo z Bratislavy, bábkové divadlo Márkus Színház z Pécsu a divadlo Theater der Jungen Welt z Lipska.

Sprievodný program

Počas štyroch dní trvania festivalu doplní divadelné predstavenia aj sprievodný kultúrny program. „Cieľom jubilejného 20. ročníka prehliadky divadiel a divadelných škôl krajín V4 a ďalších pozvaných hostí je pripomenutie si počiatkov tohto podujatia a pozvanie divadiel a súborov, ktoré stáli pri jeho zrode a zúčastnili sa na prvých ročníkoch prehliadky,“ informovali organizátori.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie