Lucia Lauková Správy

Betlehemské svetlo k nám pricestuje vlakom: Vieme kedy príde do Nitry a okolia

Nitrianski skauti pokračujú v tradícii a aj tento rok prinesú Betlehemské svetlo do viacerých domovov. Pozrite sa, kedy a kde si ho budete môcť vyzdvihnúť.

Ilustračný obrázok k článku Betlehemské svetlo k nám pricestuje vlakom: Vieme kedy príde do Nitry a okolia
Foto: Rastislav Búgel

Skauti navštívia vlakovú stanicu v Nitre, ale aj ďalšie mestá a obce na trase Nové Zámky – Topoľčany. Svetlo si budete môcť vyzdvihnúť deň pred Štedrým večerom, v sobotu 23. decembra.

Do Nitry ho privezie osobný vlak 5011. „Každé odpálenie svetielka odkazuje ďalej tiché prianie, aby sa pokoj a mier šírili v ľudských srdciach presne tak, ako sa od človeka k človeku šíri plameň Betlehemského svetla,“ píšu skauti na svojej stránke.

Rozpis príchodov Betlehemského svetla

Miesto zastávky Čas príchodu
Branč 13:52
Ivanka pri Nitre 13:58
Dolné Krškany 14:02
Nitra 14:07
Nitra zastávka 14:13
Mlynárce 14:16
Lužianky 14:20
Čakajovce 14:32
Výčapy – Opatovce 14:39
Koniarovce 14:43
Preseľany nad Nitrou zast. 14:46
Kamanová 14:49
Mýtna Nová Ves 14:52
Ludanice 14:55
Chrabrany 15:00
Topoľčany konečná zastávka 15:04

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM