Lucia Lauková Správy

Atmosféra na internáte Zobor sa zhoršuje: Repatrianti sú nervóznejší

Na univerzitnom internáte Zobor je ubytovaných vyše 130 repatriantov, ktorí sa vrátili z rôznych kútov sveta. Starajú sa o nich aj študenti.

Ilustračný obrázok k článku Atmosféra na internáte Zobor sa zhoršuje: Repatrianti sú nervóznejší
6
Galéria
Zdroj: TASR

Študentský domov Zobor dočasne slúži ako karanténne stredisko pre Slovákov vracajúcich sa zo zahraničia. Ubytovaných je tu 136 repatriantov z Rakúska, Nemecka, Česka, Švajčiarska, USA, Iránu, Talianska, Lichtenštajnska, Maďarska, Dánska, Ruska a Izraela.

„Aktuálne je v ŠD Zobor využitá celá ubytovacia kapacita, ktorú univerzita poskytuje štátu pre karanténne účely,“ konštatuje univerzita.

S chodom zariadenia, ako dobrovoľníci, pomáhajú štyria študenti Katedry klinických disciplín a urgentnej medicíny Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva UKF v Nitre Petra, Natália, Mário a Aurélia.

Atmosféra sa zhoršuje

Ako informuje univerzita na svojom webe, ich úlohou je roznášanie stravy alebo vecí, ktoré repatriantom donesú blízki. „Snažíme sa im vyhovieť a splniť všetky požiadavky, ktoré majú,“ povedala pre stránku UKF študentka Petra.

Zo slov dobrovoľníkov je jasné, že nie všetci repatrianti znášajú karanténu rovnako. Jednoduché to nemajú ani študenti.

"Naše pocity sú rôzne. Ľudia sú tu doslova zavretí už niekoľko dní, a tak sa postupne atmosféra zhoršuje. Repatrianti sú nervóznejší, dožadujú sa informácií, ktoré ani my nemáme. Niektorí sú ale naopak veľmi milí a vážia si všetko, čo sa snažíme pre nich urobiť,“ uvádzajú študenti.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Internát Zobor slúži ako karanténne stredisko pre repatriantov
6
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM