Utorok 23. júl 2019 Oľga  24 °C
Aktualizované Lucia Šútorová Šport Hokej

Atmosféra hokejového šampionátu aj pod Zoborom: Nitra sa môže tešiť na fanzónu

Počas majstrovstiev sveta v hokeji sa fanúšikovia majú na čo tešiť. Zápasy budú môcť sledovať v oficiálnej fanzóne.

Ilustračný obrázok k článku Atmosféra hokejového šampionátu aj pod Zoborom: Nitra sa môže tešiť na fanzónu
Zdroj: TASR

Počas tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji (10.-26. mája) budú môcť fanúšikovia podporiť slovenskú reprezentáciu v piatich fanzónach rozmiestnených po celom Slovensku.

Okrem oficiálnych fanzón Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v Bratislave a v Košiciach pribudnú aj fanzóny v Nitre, Trenčíne, Martine, Banskej Bystrici a Poprade.

Ako informuje mesto, fanzóna na Svätoplukovom námestí v Nitre bude fanúšikom k dispozícii počas každého hracieho dňa, otvorená bude najskôr hodinu pred prvým zápasom, záverečná bude hodinu po poslednom zápase.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

„Vieme, že hokej je na Slovensku fenomén, zvlášť počas majstrovstiev sveta. Chceli sme preto priblížiť svetový šampionát aj ľuďom v ďalších slovenských mestách, aby zažili tú pravú eufóriu a atmosféru,“ uviedol v tlačovej správe riaditeľ marketingu SZĽH Vladimír Janček.

Pestrý program

Fanúšikovia zažijú vo fanzónach slovenského hokeja koncerty slovenských interpretov, moderované vstupy a rozhovory so známymi ľuďmi z hokejového prostredia, súťaže a live prenosy zo všetkých slovenských zápasov na svetovom šampionáte. Pripravená bude aj interaktívna zóna s aktivitami pre starších, či detská zóna pre tých najmenších s maskotom MS 2019 Macejkom.

Každý fanúšik sa bude môcť vyzbrojiť aj dresmi, šálmi a ďalším oblečením v stánku s merchandisom slovenského hokeja. „Vo fanzónach bude aj gastro zóna, takže všetci diváci môžu prísť rovno z práce, najedia sa, napijú, zabavia sa s blízkymi a uvidia hokejové zápasy z majstrovstiev sveta. Najdôležitejšie však je, že vstup do fanzón bude zdarma pre všetkých,“ dodal Janček.

Fanzóny slovenského hokeja otvoria svoje brány každý hrací deň vždy hodinu pred prvým zápasom a zatvoria sa hodinu po poslednom zápase. Priaznivci hokeja sa v nich budú môcť zabaviť dovtedy, kým bude hrať na MS slovenská hokejová reprezentácia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk