Aktualizované Lucia Šútorová Krimi

Anonymné nahlásenie bomby: Polícia prehľadávala aj súd v Nitre

Políciu zalarmovalo anonymné nahlásenie bomby. Prehľadávať museli aj Krajský súd v Nitre.

Ilustračný obrázok k článku Anonymné nahlásenie bomby: Polícia prehľadávala aj súd v Nitre
Zdroj: TASR

Rozruch v stredu 10. apríla ráno spôsobilo nahlásenie bomby na súde. „Oznámenie bolo prijaté v Trnave a opatrenia sa robia vrámci celej SR,“ povedala krajská policajná hovorkyňa v Nitre Renáta Čuháková.

Policajné zložky zasahujú aj v Nitre. Kvôli bombovej hrozbe uzavreli ulice v blízkosti budovy Krajského súdu v Nitre.

Policajti prehľadávajú okresné súdy na Slovensku. Bombovú hrozbu na okresnom súde nahlásil anonym krátko pred 9.00 h.

„Polícia ihneď prijala bezpečnostné opatrenia a z dôvodu, že oznamovateľ nespresnil konkrétne miesto, polícia vykonáva pyrotechnické prehliadky aj so služobnými psami a kynológmi na celom území Slovenska,“ uviedla trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

V okrese Dunajská Streda sa informácie podľa jej slov nepotvrdili. „V ostatných okresoch sa opatrenia naďalej realizujú. Polícia zároveň stotožňuje osobu volajúceho, ktorý je podozrivý zo šírenia poplašnej správy,“ doplnila.

Výbušninu nenašli

Polícia prehľadala všetky súdy v Nitrianskom kraji, výbušninu nenašli. „Na základe oznámenia, ktoré bolo prijaté v Trnave na tiesňovej linke 112, že na súde je bomba, boli vykonané opatrenia na odhalenie prípadného nástražného výbušného systému na všetkých súdoch v Nitrianskom kraji. Všetky objekty boli odovzdané asi po hodine a pol do užívania bez zistenia výbušnín,“ informovala Renáta Čuháková, krajská policajná hovorkyňa v Nitre.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie