Lucia Lauková Šport Hokej

All-star víkend aj s účasťou HK Nitra: V zápase hviezd štyria hráči spod Zobora

Najlepší hráči našej najvyššej slovenskej hokejovej súťaže sa stretnú na jednom ľade v zápase hviezd. V tomto stretnutí nemôžu chýbať tieto mená spod Zobora.

Ilustračný obrázok k článku All-star víkend aj s účasťou HK Nitra: V zápase hviezd štyria hráči spod Zobora
Foto: Rastislav Búgel

Záverečný januárový víkend bude patriť Zápasu hviezd Tipsport Ligy 2016/2017, v ktorom sa stretnú najväčšie osobnosti najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. All-Star víkend v Poprade, ktorý sa začne sobotňajším draftom a v nedeľu ho okrem exhibície spestria aj divácky atraktívne súťaže zručností, sľubuje podľa riaditeľa ligy Richarda Lintnera nezabudnuteľné hokejové zážitky.

Hviezdna zostava

V nedeľu o 16.00 h sa proti sebe postavia výbery vedené manažérmi Petrom Bondrom a Miroslavom Šatanom. Tí si svoje tímy zostavia prostredníctvom draftu, ktorý sa uskutoční už o deň skôr (v sobotu o 17.00 h). Vyberať budú z 28-člennej nominácie, v ktorej sú dvaja brankári a 26 korčuliarov. V zozname nechýbajú ani zástupcovia HK Orange 20. „Sám som zažil niekoľko All-Star zápasov a viem, že kľúčové je v tomto prípade zamerať sa na rýchlosť. Preto sa budem v drafte snažiť vyberať rýchlych korčuliarov a pomalších nechám Mirovi,“ vtipkoval Bondra. „Mám už premyslený aj dôležitý post v bránke, kde vsadím na Larsa Voldena z Dukly Trenčín. Uvidím, či Miro moje plány neprekazí,“ dodal.

Kapitáni zápasu

Kapitánmi v Zápase hviezd budú košický útočník Ladislav Nagy a popradský veterán Arne Kroták. Rozhodli o tom v internetovej ankete hokejoví fanúšikovia. Najlepší strelec (25) a najproduktívnejší hráč (51) prebiehajúcej sezóny Nagy sa stal víťazom hlasovania, keď mu dalo dôveru 1038 fanúšikov, druhý Kroták ich dostal 770. „Aj keď si Peťa mimoriadne vážim, urobím všetko, aby bol môj tím úspešný. Všimol som si, že Arne Kroták trénuje aj po večeroch streľbu na terče. Skúsim si ho uchmatnúť nielen do môjho tímu, ale aj ako kapitána mužstva. Najtvrdšiu strelu by mohol mať obrovitý Dudáš,“ vravel Šatan, ktorý s radosťou prijal pozvanie na túto akciu: „Sme radi, že sa toto podujatie koná už druhý rok po sebe. Chceme, aby táto tradícia pokračovala.“

Zorganizujú letný kemp

Výťažok zo športového podujatia bude určený pre letný hokejový kemp zo sociálne znevýhodneného prostredia, ktorý organizuje Tipsport Liga. „Osobne ma teší veľký záujem fanúšikov o All-Star víkend. Popradský štadión je už skoro vypredaný a verím, že naši fanúšikovia si odnesú z tohto podujatia nezabudnuteľné zážitky,“ vyslovil sa Lintner na piatkovej tlačovej konferencii v Bratislave. „Som rád, že Miro a Peter prijali túto výzvu a stali sa ako manažéri významnou súčasťou All-Star víkendu. Osobne som veľmi zvedavý, koho si v sobotu vyberú ako draftovú jednotku. Pre daného hráča to bude špeciálny honor. Takisto bude zaujímavé vyhlásenie posledného draftovaného hráča. Minulý rok dostal auto, teraz chystáme tiež jedno prekvapenie,“ prezradil riaditeľ súťaže.

Úvodné buly hodí prezident

V nedeľu sa program začne už o 13.00 h. Pre fanúšikov bude vo fanzóne pred štadiónom postavené klzisko a niekoľko hokejových „strelníc“, na ktorých si môžu otestovať svoje hokejové zručnosti. Od 14.00 h sa bude na javisku odohrávať moderovaný program s DJ-om, ktorý spestrí súťaž zručností medzi Šatanom a Bondrom. Moderovaná zábava bude prebiehať až do vyvrcholenia víkendu do 16.00 h, keď prezident SR Andrej Kiska vhodí úvodné buly Zápasu hviezd. Jedna tretina stretnutia bude trvať desať minút a v prestávke budú prebiehať súťaže zručností. V rámci nich budú hráči súťažiť v samostatných nájazdoch, štafetách dvojíc, o najtvrdšiu strelu (prvý blok), o techniku prihrávky, o najrýchlejšieho korčuliara a v streľbe na terče (druhý blok).

Atrakcie a koncert

„Najväčším lákadlom pre hokejových priaznivcov bude určite fanzóna s veľkým množstvom zaujímavých atrakcií a koncertom skupiny Helenine oči, ktorý sa začne hneď po súboji Petra s Mirom. Moderovať bude dvojica Slavo Jurko a Marcel Forgáč. Tí fanúšikovia, ktorí sa z priestorových dôvodov nedostanú na popradský štadión, si môžu vychutnať atmosféru prostredníctvom veľkoplošnej obrazovky priamo vo fanzóne,“ dodal Lintner.

Nominácia na All-Star víkend 2017:

  • Brankári: Jason Bacashihua (HC '05 iClinic Banská Bystrica), Lars Volden (HK Dukla Trenčín)
  • Obrancovia: Mathew Maione (HC '05 iClinic Banská Bystrica), Martin Dudáš (HC Košice), Richard Stehlík (MHK 32 Liptovský Mikuláš), Jameson Milam, Branislav Mezei (obaja HK Nitra), Fredrik Sandgren (HC Nové Zámky), Radoslav Suchý (HK Poprad), Daniel Brejčák (MsHK Žilina)
  • Útočníci: Dávid Buc, Jordan Hickmott (obaja HC '05 iClinic Banská Bystrica), Ladislav Nagy, Jiří Bicek (obaja HC Košice), Jozef Stümpel, Martin Cibák (obaja MHK 32 Liptovský Mikuláš), Patrik Koyš, Radomír Heizer (obaja MHC Martin), Marek Slovák, Judd Blackwater (obaja HK Nitra), Kamil Brabenec (HC Nové Zámky), Marek Zagrapan, Arne Kroták (obaja HK Poprad), Marek Hecl, Oliver Pataky (obaja HK Orange 20), Marcel Hossa (HK Dukla Trenčín), Marek Hovorka, Štěpán Novotný (MsHK Žilina), Radovan Puliš, Pavel Klhůfek (obaja HKM Zvolen)
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM