Správy

Agrokomplex otvoril svoje brány: Tradičnú výstavu organizuje po štvorročnej pauze

Na nitrianskom výstavisku sa koná 22. ročník tradičného veľtrhu. Zorganizovať ho mohli po vynútenej pauze.

Ilustračný obrázok k článku Agrokomplex otvoril svoje brány: Tradičnú výstavu organizuje po štvorročnej pauze
8
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Po štvorročnej pauze spôsobenej pandémiou sa na nitrianskom výstavisku Agrokomplex začal 22. ročník medzinárodného odborného veľtrhu Aqua Therm Nitra 2023.

V štyroch halách

Celkovo 182 vystavovateľov z ôsmich krajín obsadilo štyri výstavné haly, informovala manažérka veľtrhu Jitka Bakalíková zo spoločnosti MDL Expo, ktorá je organizátorom podujatia. Veľtrh vykurovacej, ventilačnej, klimatizačnej, meracej, regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky potrvá do 10. februára.

Na celkovej výstavnej ploche 10 958 štvorcových metrov sa predstavujú vystavovatelia z Českej republiky, Francúzska, Nemecka, Poľska, Rakúska, Talianska, Turecka a zo Slovenska.

Prečítajte si tiež

So sprievodným programom

Najvýraznejšie zastúpenie majú firmy pôsobiace v oblasti vykurovania. V porovnaní s predchádzajúcim ročníkom sa o tri percentá zvýšilo zastúpenie subjektov pôsobiacich v oblasti vzduchotechniky a klimatizácie. Päťpercentný nárast zaznamenali organizátori zo strany vystavovateľov pôsobiacich v oblasti obnoviteľných zdrojov.

Sprievodný program veľtrhu tvorí súbor prednášok, prezentácií, workshopov, diskusných fór a okrúhlych stolov. Samostatná sekcia veľtrhu je venovaná novostavbám a rekonštrukciám bytových domov, problematike cien energií a novým technológiám pre moderný, zdravý a udržateľný domov.

Súčasťou veľtrhu je konferencia Techforum, ktorej hlavnou témou bude energetická kríza a predstavenie možností jej riešenia zo strany technických zariadení budov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Správy, ktoré hýbu Nitrou

Aqua Therm Nitra 2023
8
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM