Šachové zápolenie v Nitre: Súťažiaci sa pobili O pohár primátora

V Nitre sa konalo poriadne šachové zápolenie. Desiatky hráčov si zasúťažili O pohár primátora.

Ilustračný obrázok k článku Šachové zápolenie v Nitre: Súťažiaci sa pobili O pohár primátora

Nitriansky šachový klub, mesto Nitra pod záštitou primátora mesta Jozefa Dvonča zorganizovali 13. septembra 2014 v Olympii 7. ročník šachového turnaja O pohár primátora mesta Nitra. „Turnaj sa hral tempom 2 × 15 minút na partiu, švajčiarskym systémom na 9 kôl,“ informuje František Zelovič. Zúčastnilo sa ho 73 hráčov z celého Slovenska. Celý turnaj bol poriadne vyrovnaný. O prvenstve sa rozhodovalo až v poslednom kole. „Po napínavých celodenných bojoch na šachovniciach sa vytvorilo celkové poradie,“ informuje Zelovič.

Okrem prvých 10 miest bol vyhodnotený: najlepší senior nad 60 rokov – Bresťák Ján (Tlmače), najlepší senior nad 70 rokov – Danko Dušan (Nitra), najlepší hráč do ratingu 1800 – Mesaroš Ján (Levice), najlepší hráč do ratingu 2000 – Bango Lukáš (Modranka), najlepšia žena – Hlavinová Martina (Nitra) a najlepší žiak Kavon Rastislav (Modranka). „V prestávke medzi kolami bola vylosovaná 1. šachová liga, ktorej účastníkom je aj družstvo Nitrianskeho šachového klubu,“ informuje František Zelovič.