Rastislav Búgel Iné športy

Rytieri vstúpili do semifinále víťažne: Skalicu zdolali v predĺžení!

Nitrianski Rytieri majú za sebou ostrý štart do semifinále hokejbalovej extraligy. V prom zápase sa tešili z víťazstva.

Ilustračný obrázok k článku Rytieri vstúpili do semifinále víťažne: Skalicu zdolali v predĺžení!

Nitrianski Rytieri by radi obhájili titul najlepšieho slovenského extraligového klubu. Prvý krok spravili, keď sa prebojovali medzi štvroricu najlepších tímov v súťaži. V semifinálovej sérii budú o cenné finále bojovať so Skalicou.

Prvý zápas sa odohral v sobotu 25.apríla. Lepšie do stretnutia vstúpili hosťujúci Rytieri, ktorí si pripísali jediný presný zásah v prvom dejstve. Postaral sa oň už v druhej minúte Kollár. V druhej tretine sa však tešil aj domáci celok a po obkrúžení Petríkovej brány vyrovnával Patinka. Všetko nasvedčovalo tabuľkovým predpokladom, ktoré hovorili o vyrovnanom zápase.

Nerozhodlo sa ani v tretej tretine. Oba celky strelili po jednom góle a tak nasledovalo predĺženie za stavu 2:2. V ňom sa šťastie priklonilo na nitriansku stranu. Za rozhodujúcim zásahom dve sekundy pred koncom predĺženia stál Slovák a Rytieri si tak uchmatli prvý dôležitý zápas na pôde súpera.

Hokejmarket Skalica – Nitrianski Rytieri 2:3 pp (0:1,1:0,1:1 – 0:1)