Anton Hrachovský Iné športy

Dramatický finiš Zámkov proti Šali: Krajské derby rozhodol jediný gól

V tvrdom súboji o postupovú štvorku narazili Zámčania na hráčov Šale. V krajskom derby ťahali za kratší koniec.

Ilustračný obrázok k článku Dramatický finiš Zámkov proti Šali: Krajské derby rozhodol jediný gól

Hádzanári MHC Štart Nové Zámky podľahli v zápase 3. kola nadstavbovej časti Slovnaft Handball extraligy v skupine o 1.-6. miesto na domácej palubovke HKM Šaľa tesne 28:29.

Od úvodu zápasu viedli domáci, až do 15. minúty si udržiavali jedno až dvojgólový náskok. Potom však prišiel obrat hostí, ktorý nakoniec vyhrali polčas o päť gólov. Tí si svoje vedenei držali aj v druhom dejstve. Zámčania nasadili v posledných minútach silný finiš, ale na vyrovnanie im to už nestačilo.

Rovnako ako v dueli v Hlohovci, aj tentoraz bol bodovým lídrom Gabriel Vadkerti. Strelil osem gólov, ďalších šesť pridal Tomáš Straňovský.

Po troch nadstavbových kolách sa Zámčania usadili na piatom mieste, keď sa na nich bodovo dotiahli práve Šaľania. Do semifinále postúpia prvé štyri tímy. Práve Šaľa a Hlohovec budú s najväčšou pravdepodobnosťou súpermi Zámčanov v boji o štvrtú postupovú priečku.

Vo štvrtom kole sa Zámčania stretnú v sobotu 29. februára na horúcej palubovke Tatrana Prešov.

MHC Štart Nové Zámky – HKM Šaľa 28:29 (9:13)

Najviac gólov: Vadkerti 8/1, Straňovský 6/2, Tschur, Rakatynec po 3 – Petro 7/5, Kurka 6, Dudáš 4

Rozhodovali: Brunovský, Čanda, vylúčení: 4:4, 7 m hody: 3/3 – 6/5, 300 divákov