Nitra zdolala Trenčín: Konečne sa presadil aj Andrej Kmeč

Nitra po niekoľkých nevydarených zápasoch musela bodovať naplno. Dobre hrajúci Trenčín však mal byť veľkou prekážkou. Vo vyrovnanom zápase však viac hokejového majstrovstva predviedla hosťujúca Nitra.

Ilustračný obrázok k článku Nitra zdolala Trenčín: Konečne sa presadil aj Andrej Kmeč

Od úvodného buly boli hostia z Nitry lepším tímom. Svedčí o tom najmä počet gólových šancí, ktoré si Nitrania dokázali vypracovať, no horšie to bolo s ich premieňaním. V 4. minúte skončila Pupákova strela z ľavého kruhu v bránke, ale gól nebol uznaný pre dlhý pobyt Jozefa Stümpela v bránkovisku. Trenčania odpovedali o dve minúty neskôr, Jakúbekov pokus z rovnakého miesta na opačnej strane skončil len na pravej žŕdke Lacovej bránky. Nitra následne spálila niekoľko svojich príležitostí, keď mal gól na hokejke Piatak či Štefanka. Iskrilo to aj v závere prvej tretiny, keď najskôr pekne zrealizovanú spoluprácu Pardavého s Gašparovičom vychytal Laco a 81 sekúnd pred sirénou sa Nitra ujala vedenia. Bačovu strelu tečoval pred Nagyom domáci Rusnák, puk však dorazil do bránky až dobiehajúci Pupák.

Trenčín dorovnáva

Druhá tretina patrila pre zmenu domácej Dukle. Tá trávila väčšinu jej času pred Lacom, ktorý sa však rozchytal k výbornému výkonu. V 21. minúte vychytal perfektným presunom Mikulovu strelu lapačkou, keď puk mieril už do opustenej časti bránky. Zaujímavý moment prišiel v polovici zápasu, keď sa Marosz na dvakrát radoval z gólu, no takmer desaťminútový telefonát hlavného rozhodcu s videorozhodcom ukázal, že gól napokon dosiahnutý nebol. Nitra hrozila sporadicky, no v 32. minúte ušiel domácej obrane Hrnka, ktorý v samostatnom nájazde blafákom do bekendu Nagya neprekonal.** Po niekoľkých ďalších príležitostiach na opačnej strane zlomili Trenčania čaro Mareka Laca až na konci piatej presilovky, keď zblokovanú strelu Pozníka dorazil do bránky Jakúbek.**

Nitra aktívnejšia

Obraz hry v úvode tretej tretiny sa podobal tomu zo začiatku zápasu. Nitra svoju aktivitu pretavila do vedúceho gólu v 45. minúte, kedy našiel Bene z ľavej strany medzierku vo výstroji brankára Nagya. Trenčania nevedeli nadviazať na hru predvádzanú v druhej tretine a viazla im kombinácia. V priestore pred brankárom Lacom boli veľmi nedôrazní a definitívu výsledku stanovila Nitra v 58. minúte. Puk sa dostal na os klziska, odkiaľ ho Andrej Kmeč poslal strelou za Nagyov chrbát. Pre útočníka Nitry to bol vôbec prvý gól v sezóne pri víťazstve 3:1.

Róbert Kaláber, tréner Trenčína: „Začali sme hrať bezstarostný hokej a celá prvá tretina bola v réžii súpera. Vystrelili sme iba trikrát na jeho bránku, čo je v domácom prostredí veľmi málo. Aktivitu sme zvýšili až v druhej tretine rovnako ako aj početnosť streľby, no skórovali sme iba raz. V poslednej tretine sme sa nedokázali presadiť cez zhustené stredné pásmo a vytvorili sme si málo šancí. Spravili sme dve hrubé individuálne chyby, ktoré súper potrestal a zaslúžene vyhral.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „V sobotu sme ani netrénovali a na ľade sme boli asi 15 minút. Išlo len o povinnosť, aby sa hráči, ktorí odohrali zápas v Piešťanoch, pokorčuľovali. Čakali sme, kto vlastne bude môcť zasiahnuť do zápasu a taktiku sme ušili až tesne pred zápasom. Nakoniec prišli Chrenko s Hamrákom sami, že to chcú skúsiť a k dispozícii sme mali aj Štefanku. Chceli sme zápas natiahnuť tak, aby padlo čo najmenej gólov. Ujali sme sa vedenia, no za stavu 1:1 som bol veľmi nahnevaný, že Hrnka nepremenil samostatný nájazd. Nakoniec sme to zvládli a so získanými bodmi sme maximálne spokojní.“