Lucia Lauková Šport Futbal

Nitra víťaznú šnúru Senice nepreťala: Pod Zoborom brali body hostia, FOTO

Stretnutie s FK Senica sa Nitre na body premeniť nepodarilo. Hostia si pripísali šieste víťazstvo za sebou.

Ilustračný obrázok k článku Nitra víťaznú šnúru Senice nepreťala: Pod Zoborom brali body hostia, FOTO
74

Futbalisti FK Senica sa udržali vo Fortuna lige. V sobotnom stretnutí 8. kola nadstavbovej skupiny o záchranu uspeli na trávniku FC Nitra 3:2, pripísali si šieste víťazstvo za sebou a dva zápasy pred koncom figurujú na deviatej priečke so sedembodovým náskokom na barážové jedenáste miesto. Nitra je ôsma s rovnakým počtom 34 bodov.

Aktívnejšie síce začali domáci, no prvá vážnejšia akcia hostí sa hneď skončila gólom. V 7. minúte El Moudane dlhým pasom vysunul do brejku Ramíreza, ktorý aj napriek tomu, že ho tiesnil Niba, dokázal presne zakončiť – 0:1. Potom sa do dobrých príležitostí dostali aj Nitrania. Najskôr v 17. minúte Charizopulosova krížna prízemná strela len tesne minula cieľ a o štyri minúty neskôr bol blízko ku gólu po peknej akcii Chobota aj Vestenický. Najlepší strelec Nitry však svoje kanonierske schopnosti ani na dvakrát nepotvrdil. Domáci sa dočkali po polhodine hry. Po rohovom kope Bilovského predĺžil loptu na zadnú žrď Vestenický, kde už pre Farkaša nebol problém dopraviť ju do prázdnej bránky – 1:1. Záhoráci však ešte do polčasu dokázali znova strhnúť vedenie na svoju stranu. V 42. minúte Dangubič zacentroval loptu z pravej strany do šestnástky, kde vracajúci sa Fabiš neštastným spôsobom loptu zasiahol a tá skončila druhýkrát v zápase v domácej sieti – 1:2.

Po prestávke sa hra prelínala z jednej strany na druhú. V 53. minúte sa po peknej prihrávke do „malého vápna“ dostal k lopte Ramirez, ktorému však koncovka nevyšla podľa predstáv. Onedlho sa do nádejnej príležitosti dostali aj domáci. Nebezpečnú strelu Fábryho dokázal brankár Senice s námahou vyraziť na roh. Plány Nitry vyrovnať narušil v 73. minúte aktívne hrajúci Ramirez, ktorý po rýchlom protiútoku presnou strelou zariadil hosťom dvojgólový náskok – 1:3. Nitrianski futbalisti však zbrane nezložili a v 81. minúte sa po štandardnej situácii dočkali kontaktného gólu Kóňu – 2:3. V zostávajúcich minútach sa už domácim vyrovnať nepodarilo a Seničania mohli oslavovať šieste ligové víťazstvo za sebou.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

FC Nitra – FK Senica 2:3 (1:2)

Gól: 32. Farkaš, 81. Kóňa – 7. a 73. Ramirez, 42. Fabiš (vlastný). Rozhodovali: Ziemba – Pozor, Bednár, ŽK: Farkaš, Vrábel, Charizopulos – Dias, El Moudane, Da Graca, 682 divákov.

Nitra: Pindroch (46. Šípoš) – Šurnovský, Niba, Farkaš, Fabiš (63. Gatarič) – Kóňa, Bilovský – Chobot (77. Vrábel), Vestenický, Charizopulos – Fábry

Senica: Taborda – Krč (45. Dubois), Dias, Da Graca (77. Otrísal), Klapan – Tesija, El Moudane, Dangubič (68. Zezinho) – Deretti – Ramirez, Castaneda

Michal Kuruc, tréner Nitry: „Chceli sme vyhrať, pripravovali sme sa na súpera. Vedeli sme, že má veľmi dobré kvality. Neboli sme pod takým tlakom ako v predchádzajúcich zápasoch. Dovolím si povedať, že sme celý zápas boli lepší. Žiaľ, dali sme si dva vlastné góly a to nás stálo body. Chlapci si to oddreli, a preto ma mrzí výsledok. Hrali sme dobre, čo ocenili aj fanúšikovia na tribúnach.“

Ricardo Cheu, tréner Senice: „Chcem pogratulovať Nitre, pretože ako aj my, aj ona sa zachránila. Do záchrany sme dali všetko. Dokázali sme vyhrať šesť zápasov. Nitru sme zdolali predtým 5:1 a 4:1 a teraz nám to chceli určite vrátiť. Nehrali sme dobre, bol to náš najhorší výkon, odkedy som pri mužstve. Prvý polčas sme boli pod tlakom, v druhom polčase to už bolo lepšie. Podržal nás brankár Taborda, a keďže sme boli v koncovke efektívnejší a využili sme šance, zvíťazili sme. Víťazstvo venujem hráčom a ich rodinám, pretože viacerí sú dlhšie bez nich.“

V galérii si pozrite fotografie zo zápasu!

FC Nitra – FK Senica 2:3 (1:2)