Futbal

Jar bez víťazstva je minulosťou. Nitrianski futbalisti naplno bodovali na trávniku v Trenčíne, kde otočili nepriaznivý stav.

Ilustračný obrázok k článku Konečne to prišlo: Nitrianski futbalisti zvíťazili, Trenčínu strelili štyri góly

Futbalisti FC Nitra bojujú v skupine o záchranu. Počas siedmeho kola cestovali na trávnik do Trenčína, pričom pred zápasom platilo, že počas jarnej časti súťaže ešte nezaknihovali víťazstvo.

Do zápasu lepšie vstúpili domáci futbalisti, keď v 10. minúte otváral skóre Čatakovič (1:0). Na rad však prišli aj nitrianski kanonieri. Do zmeny strán vyrovnal Fabiš v 34. minúte.

V druhom polčase sa presadili iba nitrianski strelci. Najprv otáčal na 1:2 pohľadom domácich nitriansky hráč Bilovský, aby v 66. minúte pridal tretí gól do siete domácich Chobot. Skóre na konečných 1:4 upravil Charizopulos.

Nitra sa tak po víťazstve dostala na prvé miesto skupiny hrajúcej o záchranu.

AS Trenčín – FC Nitra 1:4 (1:1)

Góly: Čatakovič (10.) – Fabiš (34.), Bilovský (62.), Chobot (66.), Charizopulos (78.)