Monika Földešiová Iné športy

MVL: Sladké prebudenie Respectu

Predposledné 16. kolo jarnej časti Mestskej volejbalovej ligy sa stalo pre hráčov tímu Respect viac než pamätným.

Výsledky ženy: UFK – Univers 3 : 1 (15, –23, 20, 13)[color=#0000ff]­FOTO[/color] Po poslednej prehre s Čikaz si dievčatá z UFK uvedomili nestabilné postavenie na prvom mieste v tabuľke ženských tímov. Oklieštená zostava na 5 hráčok na oboch stranách ihriska robila zo začiatku problém hlavne tímu UFK, kedy jeden set podarovali súperkám. Zlepšenou koncentráciou a presne mierenými útokomi sa im podarilo napraviť minulotýždňovú prehru a pripísať si tak ďalšie body do nadchádzajúcej jesennej časti. Najbližšie čakajú hráčky UFK a Top Step dva vzájomné duely, ktorými si UFK môže upevniť svoju pozíciu oproti ich najväčšiemu súperovi Olympu. Top Step – Čikas 0 : 3 k

Výsledky muži: Respect – Old Boys 3 : 0 (17, 22, 18) [color=#0000ff]­FOTO[/color] Až 8 kôl trvalo tímu Respect, kým znova naskočil na víťaznú šnúru (ak neberieme do úvahy tím Gáteru). Od 6. kola sa im takpovediac lepila smola na päty, čo spôsobilo značný pokles v mužskej tabuľke. Proti „starým chlapcom“ však vytiahli svoju doteraz zanedbanú bojovnosť a skvelou tímovou prácou nepustili ani jeden set. Skvelo sa presadzovala jediná hráčka v tomto mužskom tíme Respectu Baška Krištofičová ako na bloku, tak aj v poli bola schopná vychytať „ulievky“. Aj napriek tomu, že naďalej zostáva na tabuľkovej 4. priečke, odchádzal tento krát Respect so spokojnosťou a vstýčenou hlavou.

Gáter – Zobor 1 : 3 Stavbár – Olymp 3 : 2