Marek Pindeš Hokej

„Corgoni“ si proti Topoľčanom z chuti zastrieľali

Vo štvrtok podvečer nastúpili hokejisti HK Nitra v poslednom prípravnom zápase pred extraligovou sezónou na domácom ľade proti účastníkovi prvej ligy HC Topoľčany.

HK Nitra – HC Topoľčany 12:3 (4:1, 4:1, 4:1) Góly: 9., 23. a 38. Románek, 8. a 34. S. Saliji, 10. a 49. M. Slovák, 18. Moravec, 25. Štefanka, 46. Ručkay, 48. Čaládi, 60. Uhnák – 4. a 28. Havlíček, 50. Kabát

Skóre stretnutia otvorili hostia z Topoľčian, keď v 4. minúte domáci brankár Fikrt samostatný únik Bystričana síce zneškodnil, no na dorážku Havlíčeka bol už prikrátky – 0:1. Nitrania vyrovnali v 8. minúte stretnutia. V presile o dvoch hráčov skóroval po Chrenkovej prihrávke Samir Saliji 1:1. O minútu neskôr zakončoval krásnu kombináciu domáci Románek a Nitra razom viedla 2:1. V polovici prvej periódy zvyšoval už na 3:1 po Čaládiho prihrávke z poza brány tvrdou strelou spomedzi kruhov Marek Slovák. Gólový účet prvej tretiny uzavrel v 18. minúte David Moravec. Obe mužstvá tak išli do prvej prestávky za stavu 4:1. Do druhej časti hry vstúpili lepšie domáci hokejisti Románkovým gólom. V 23. minúte svietil na ukazovateli stav 5:1. O necelé dve minúty prekonal Hipíka v bráne hostí po šachovnicovej akcii Martin Uhnák – 6:1. Topoľčanci sa druhého gólu dočkali v 28. minúte, keď sa v skrumáži pred Fikrtom najlepšie zorientoval Havlíček a vsietil druhý gól svojho tímu – 6:2. Autorom siedmeho gólu Nitranov bol v 34. minúte Samir Saliji, pre ktorého to bol druhý presný zásah v tomto stretnutí – 7:2. Domáci boli pri chuti, vychádzalo im prakticky všetko na čo siahli. Na 8:2 zvyšoval v 38. minúte Románek, keď pohodlne dorazil Moravcovu strelu čím zavŕšil svoj hetrik. V poslednej tretine sa presadil v 46. minúte pomedzi Hippíkove betóny Henrich Ručkay bekhendovým blafákom, čím zvyšoval už na 9:2. Desiaty presný zásah pridal v 48. minúte šikovným tečom Erik Čaládi. Druhú desiatku gólov načal v 49. minúte po samostatnom nájazde Marek Slovák. Topoľčanom sa podarilo prekonať Fikrta tretíkrát v 51. minúte, keď nitriansky gólman nestihol zareagovať na Kabátov príklep – 11:3. Gólostroj Nitry sa napokon zastavil na čísle dvanásť, autorom tohto presného zásahu bol mladý Uhnák. Nitra tak porazila Topoľčany rozdielom triedy 12:3.