Marek Pindeš Basketbal

Basketbal muži: Nitra uspela na Spiši

Basketbalová Extraliga mužov 35. kolo.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BK SPU Nitra 70:86 (17:24, 18:14, 21:26, 14:22) Najviac bodov: Mróz 26, Antoš 11, Baťka 9 – Votroubek 19, Hill 17, Crawford 15 TH: 35/25 – 13/6, fauly: 15 – 25, trojky: 5 – 9, rozhodovali: Brziak, Peračinský a Szibilla, 1000 divákov

V 35. kole cestovali basketbalisti BK SPU Nitra na palubovku Spišskej Novej Vsi. Úvodná štvrtina stretnutia mala vyrovnaný priebeh. Koniec tejto časti hry zvládli však lepšie Nitrania, keď si vypracovali 7-bodový náskok 24:17. Spišiakom sa však tri a pol minúty pred koncom druhej periódy podarilo vyrovnať, stav na ukazovateli skóre bol v tom momente 30:30. Východniari sa v prvom polčase prezentovali dobrou defenzívou a vychádzala im aj hra pod košom. Do veľkej prestávky išli oba tímy za stavu 35:38 pre aktuálneho majstra. V tretej desaťminútovke udržali zverenci trénera Urbana domácich hráčov na dištanc, do poslednej štvrtiny išli Scott a spol. s 8– bodovým náskokom 56:64. V poslednej perióde si hráči z pod Zobora vedenie nenechali vziať, ba naopak skóre rástlo v ich prospech a odviezli si zo Spiša dva body za víťazstvo 86:70.

Ostatné výsledky 35. kola: MBK Handlová – AB Cosmetics Pezinok 88:86 ŠKP Banská Bystrica – BK Svit 93:91 Astrum Levice – MBK Rieker Komárno 67:66