Rastislav Búgel Rôzne

Zničený chodník po takmer dvoch rokoch: Poškodil ho spadnutý strom, stále nie je opravený!

Veterné počasie sužovalo Nitru aj v začiatkom roku 2013. Prírodné živly vyvrátili mohutný strom pri PKO. Na mieste ostal poškodený chodník.

Ilustračný obrázok k článku Zničený chodník po takmer dvoch rokoch: Poškodil ho spadnutý strom, stále nie je opravený!
Zdroj: Dnes24.sk

Kalendár ukazoval začiatok marca 2013. Na Nitru sa dovalil prudký vietor. Meteorológovia vydali výstrahu. Vietor dosahoval rýchlosť 90 kilometrov za hodinu. Futbalové zápasy v okrese boli odložené. Nápor vetra nevydržalo niekoľko stromov. Svojmu osudu sa nevyhli ani stromy v parku.

Jeden taký sa zrútil pri chodníku neďaleko nitrianskeho PKO. Spojovací chodník spájal PKO s ďalším chodníkom vedúcim na letné kúpalisko. „Pôda s plytkým koreňovým systémom nevydržala nápor prudkého vetra. Pri vyvrátení stromu korene poškodili aj priľahlý chodník. Ten je posunutý o niekoľko desiatok centimetrov nahor,“ informovali sme vás pred takmer dvoma rokmi.

Ako to na mieste vyzerá dnes? Chodník je stále nepriechodný. Odvážlivci musia poškodenú časť prechádzať po trávniku. „Je to tu hrozné! Koľko to už je v tomto stave? Dva roky? Po tme si tu človek aj nohy poláme,“ povedal nám dôchodca vyhýbajúci sa prekážke. Na chodníku sa za dlhý čas udiala jediná zmena. Zničenú časť ohradzujú dve kovové zábrany. „To oplotenie tu je len na oko. Stále ho niekto presunie alebo odhodí. Vždy ho ľudia musia dávať znova na miesto. Už by sa s tým mohlo niečo robiť,“ povedala nám svoj názor mladá mamička Monika (28).

Aktuálny stav porušeného chodníka si môžete pozrieť v priloženej galérii.

Nebezpečný chodník
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM