Ilustračný obrázok k článku Zdrogovaný vodič sa snažil vyhnúť pátraniu: Jeho spolujazdkyňa skončila v base
Zdroj: Polícia SR - Nitriansky kraj

Zdrogovaný vodič sa snažil vyhnúť pátraniu: Jeho spolujazdkyňa skončila v base

Zatajovanie totožnosti, drogy a snaha o únik. Nitrianska polícia má za sebou ďalšiu úspešnú akciu.

Krimi
Krimi

Zdrogovaný vodič sa snažil vyhnúť pátraniu: Jeho spolujazdkyňa skončila v base

Zatajovanie totožnosti, drogy a snaha o únik. Nitrianska polícia má za sebou ďalšiu úspešnú akciu.

Ilustračný obrázok k článku Zdrogovaný vodič sa snažil vyhnúť pátraniu: Jeho spolujazdkyňa skončila v base
Zdroj: Polícia SR - Nitriansky kraj

„Nitrianski policajti PMJ boli počas služby vyslaní na preverenie oznámenia na Levickú v Nitre, kde od mesta Vráble sa má pohybovať vozidlo VW Passat combi, striebornej farby s poľskými evidenčnými číslami. Vo vozidle sa majú nachádzať dve osoby, ktoré sa majú vydávať za iné osoby, nakoľko sú v pátraní," informuje polícia.

Nakoľko na Levickej žiadne podobné auto nenašli, policajti sa rozhodli skontrolovať úsek cesty od Nitry po Vráble.

Šťastie mali vo Veľkom Lapáši. „Policajti vozidlo začali prenasledovať na čo použili aj výstražné svetelné a zvukové zariadenie so znamením „STOP“. Vodič Passatu však pridával plyn, kľučkoval medzi vozidlami, agresívne jazdil a ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky. Vozidlo následne na kruhovom objazde Selenec odbočilo na R1 smer Bratislava, kde pokračovalo v agresívnej jazde. Hliadka oznámila operačnému dôstojníkovi, že vodič odmieta zastaviť, nereaguje na pokyn zastavenia, pričom im na pomoc prišli ďalšie dve hliadky," dodáva polícia.

Zatajovali totožnosť

Následne auto začalo zastavovať pri pravej krajnici pred zjazdom R1 Nitra – Juh. Hliadka k vozidlu pristúpila takticky a pod hrozbou použitia zbrane vyzvala vodiča, aby vypol chod motora a vystúpil. Vodič so spolujazdkyňou však na výzvy nereagovali.

„Následne po opakovanej výzve začali aj vodič aj spolujazdkyňa spolupracovať. Vodič vypol chod motora a vystúpil a spolujazdkyňa taktiež nakoniec z vozidla vystúpila. Muž policajtom tvrdil, že sa volá iným menom aké v skutočnosti má, že u seba nemá občiansky preukaz ako ani žiadne iné doklady, že nevie kedy sa narodil. Tiež im povedal, že policajtom utekal, lebo sa bál. Spolujazdkyňa uviedla tiež iné meno, akým sa skutočne volá," opisuje udalosti nitrianska krajská polícia.

Prečítajte si tiež

Vodiča aj so spolujazdkyňou predviedli na Obvodné oddelenie PZ v Nitre. Na mieste sa podarilo zistiť mužovu totožnosť, no stále tvrdil, že to nie je on. Všetko sa zmenilo, keď policajtom na stole pristála jeho fotografia od operačného strediska.

Pátranie a basa

„Nakoniec sa priznal, že je to on a nebude už ďalej klamať ani zavádzať a že utekal kvôli pátraniu, ktoré je na neho vydané a ktorému sa snažil vyhnúť. Taktiež bola zistená aj totožnosť spolujazdkyne, ktorá nenastúpila do výkonu trestu odňatia slobody, ktorá povedala, že už nebude tiež klamať, že sme odhalili jej totožnosť a že je to ona. Osoba bola po potrebných procesných úkonoch eskortovaná do výkonu trestu odňatia slobody v Nitre," informuje polícia.

Policajti napokon vodiča previezli do nitrianskej nemocnice. Muž mal totiž prezradiť, že je užívateľom pervitínu a heroínu. „Toxikologickým vyšetrením bolo zistené, že v organizme vodiča sa nachádzajú omamné a psychotropné látky a to amfetamín, metamfetamín, metadon a morfín," dodáva nitrianska krajská polícia.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy, ktoré hýbu Nitrou

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín