Tímea Kamenická Rôzne

Zaujímavosti vianočného mestečka v Nitre: Traja rekordéri, ktorých inde nenájdete

Vianočné mestečko láka najmä tradičnými dobrotami. Nájdu sa však aj mnohé zaujímavosti, ktoré pútajú pozornosť. Nás zaujali tie najväčšie výrobky.

Ilustračný obrázok k článku Zaujímavosti vianočného mestečka v Nitre: Traja rekordéri, ktorých inde nenájdete
Foto: Tímea Kamenická / Zdroj: Dnes24.sk

Vianočné trhy sú podujatím, ktoré každoročne prináša mnoho tradičných dobrôt. K nim neodlúčiteľne patria lokše, cigánska pečienka či klobáska a tradičné vianočné nápoje punč a medovina. Medzi klasikou sa však vždy nájde niečo, čo vyniká a púta pozornosť. My sme si všimli troch rekordérov.

Najväčšia vianočná guľa

Medzi stánkami s jedlom či punčom vyniká stánok s výrobkami zo skla. Ide najmä o vianočné ozdoby, ale aj lampy, ktoré sú z fúkaného skla a ručne zdobené. Motívy sú rôzne, tematika je však zväčša vianočná. Čo nás zaujalo najviac sú vianočné gule nadmernej veľkosti. „Tie najväčšie gule majú zhruba 50 centimetrový priemer a vážia okolo 2,5 kila,“ prezradil nám pán Jozef. Ako sme sa dozvedeli, určené sú najmä ako dekorácia do firiem či obchodov, no pri ich kúpe treba siahnuť trochu hlbšie do vrecka.

Najväčší medovník

Najviac lásky pokope nájdeme v stánku s medovníkmi. Malé, veľké, farebné, s rôznymi vyznaniami. Stánok vo vianočnom mestečku nie je po prvý krát, no je jediný s medovníkmi. Medzi množstvom sladkých sŕdc nás zaujali opäť tie najväčšie. Vážia 350 gramov a majú priemer 40 centimetrov. Ako sme sa dozvedeli, vyrábajú sa aj väčšie, no na vianočných trhoch v Nitre sú momentálne rekordérmi tieto.

Najväčšia varecha

Vareška je pomocníčkou každej gazdinky, o to viac v čase Vianoc, keď sa vyvára vo veľkom. Viete si však predstaviť, že by ste používali varechu s dĺžkou aj 1,20 metra? Stánok s drevenými výrobkami totiž ponúka aj varechy takejto veľkosti. „Robíme aj veľké varechy, dekoračné, ktoré majú 2,20 metra,“ prezradil nám majiteľ stánku, pán Igor. Používajú sa najmä ako dekorácie do kuchýň, do reštaurácií či do chalupy.

Spomínané výrobky si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

Môže vás zaujímať:

A je to tu! Vianočné mestečko otvorilo svoje brány

Otvorenie vianočného mestečka v Nitre: Ľudia si pochvaľujú atmosféru, padli však aj pripomienky

Zaujímavosti vianočného mestečka v Nitre: Traja rekordéri
10
Galéria
Foto: Tímea Kamenická / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM