Šport Hokej

Zápas pod holým nebom: Hokejisti Nitry sa opäť zúčastnia Winter Classic v Šali

Hokejisti HK Nitra po roku zavítajú do neďalekej Šale. V priateľskom zápase pod hviezdami si sily zmerajú s tímom neprofesionálych hráčov.

Ilustračný obrázok k článku Zápas pod holým nebom: Hokejisti Nitry sa opäť zúčastnia Winter Classic v Šali
81
Galéria
Zdroj: Rastislav Búgel

Prvý Winter Classic pod holým nebom zažila Šaľa minulý rok. Nechýbali na ňom zvučné mená nitrianskeho hokeja. Podporiť priateľské stretnutie vtedy prišiel aj maskot HK Nitra Corgi.

O šaliansku ľadovú plochu sa stará HK Los Amateros Šaľa. Nezastrešená plocha potrebuje ešte o čosi viac opatery, ako klasické štadióny. Pôsobia na neho všetky druhy počasia a tak nie je núdza o natieranie či výmenu plexiskla.

Winter Classic

Dať na známosť svoje miesto pod slnkom, si zaumienila partia šalianskych hokejistov v decembri minulého roka. Zorganizovali premiérovú akciu Winter Classic, počas ktorej odohrali priateľský duel s hráčmi HK Nitra. A keďže mali veľkú pozitívnu odozvu, rozhodli sa, že aj počas tohto decembra uskutočnia ďalší ročník zimného podujatia. I keď víťazstvo poteší, v dueli nepôjde o góly, ale opäť bude mať charitatívny podtón.

Že nepôjde o fazuľky, dokazuje usilovná príprava šalianskeho tímu, a to nielen po fyzickej stránke, ale aj reprezentačnej. Opýtali sme sa členov HK Los Amateros Šaľa či tento ročník bude lepší a na čo sa môžu tešiť ich priaznivci 14. decembra 2019 o 18.00 hod.?

„Winter Classic 2019 bude určite ešte lepší ako minulý rok. Ako tím máme oba dresy, budeme mať dokonca aj vlastné puky s naším logom,“ uviedol šaliansky kapitán Pavol Petro. Účasť na podujatí sľúbil aj primátor Šale Jozef Belický.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Nová tribúna

Pretože akcia sa bude konať skôr ako minulý rok, hlavný predstaviteľ nášho mesta si urobí čas a príde v drese domáceho tímu.„Pracujeme ešte na jednom hosťovi, bývalom hráčovi NHL. To je ale zatiaľ 50/50, teda v stave riešenia. Chceme urobiť krásny VIP vykurovaný stan pre hráčov a sponzorov. Do VIP stanu medzi hráčov sa bude dať kúpiť aj lístok a pracujeme na tom, aby tam bola nová prenosná tribúna pre divákov,“ prezradili členovia HK Los Amateros Šaľa.

Ako sme sa dozvedeli, viac priestoru potrebujú kvôli veľkému záujmu divákov a médií. Popri radosti z hry a fanúšikov nezabúdajú ani na tých, ktorí pomoc ocenia a potrebujú. Kým vlani obdarovali mladé talenty, tento raz pomôžu ďalšiemu Šaľanovi. „Peniažky zo symbolického vstupného budú venované nášmu kamarátovi a fanúšikovi hokeja Danielovi Vyslúžilovi,“ doplnili šalianski hokejisti.

Vo fotogalérii si pripomeňte okamihy Winter Classic Šaľa 2018.

Foto: ilustračné

Winter classic Šaľa
81
Galéria
Zdroj: Rastislav Búgel
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie