Monika Földešiová Rôzne

Zanedbaná Nedbalova: Mesto po rokoch zakročí!

O priam katastrofálnom stave budovy bývalej Materskej školy na Nedbalovej sa v našom meste povráva už niekoľko rokov. Opakovane sa sťažujúci sa obyvatelia priľahlých bytoviek ani pravidelné hliadky policajtov nezabránili výtržníkom budovu zničiť.

Zdevastovaná časť objektu na Nedbalovej už mimo chuligánov „hostila“ aj mládež holdujúcu alkoholu a drogám. Výnimkou nie sú ani bezdomovci, tí si tam údajne žijú ako v unimobunkách. Niekoľko krát zasiahnuť okrem policajtov museli aj Mestské služby v Nitre – nielen klasickou úpravou objektu, vysekať museli aj veľký durman, ktorý si tam mohol niekto pestovať (rastlinná droga s halucinogénnym účinkom, pozn. red.)

Niekoľko rokov pretrvávajúca situácia nie je príjemná ani Komunitnému centru, ktoré je so zničenou budovou spojené. „To, že do vedľajšej rozbitej časti objektu chodievajú bezdomovci, môžeme potvrdiť. Zdemolované sú aj vstupné dvere, aj okná, takže sa tam ktokoľvek bez problémov môže dostať. Nemôžeme však tomu nijako zabrániť, pretože na túto časť objektu nemáme žiadny vplyv. Denne sem prichádzajú desiatky návštevníkov, ktorým nie je nijako príjemné prechádzať okolo tak strašne zdevastovaných priestorov, ktoré ešte prednedávnom boli v úplne funkčnom stave,“ prezradil dávnejšie pre náš portál Norbert Vrabec z centra.

Nitriansky magistrát približne pred troma rokmi vyhlásil na túto časť budovy verejno-obchodnú súťaž, nikto však oň neprejavil záujem.// „Niečo s tým už musíme urobiť. Buď to opravíme sami alebo to zrútime. Povedzte mi, kto v takomto stave kúpi tú budovu?“// povedal na niekdajšej tlačovej besede primátor Jozef Dvonč. Pripustil tiež možnosť využiť časť peňazí z predaja nejakého iného majetku a za ne objekt na Nedbalovej zrekonštruovať tak, aby bol plne funkčný na nejaký užitočný účel. Podľa viceprimátora Štefana Štefeka budova nie je až v tak neprijateľnom stave, aby nemohla byť znova zrekonštruovaná.

Aj keď sú poslanci so stavom bývalej škôlky oboznámení a jej stav pretrváva už dlho, žiadne radikálne opatrenie nenastane. Na podnet poslanca za VMČ Klokočina Františka Hollého prijali na niekdajšom mestskom zastupiteľstve uznesenie, ktorým sú Mestské služby v Nitre povinné tento objekt zabezpečiť pred nepovoleným vstupom po 20. hodine. Aký konečný osud nakoniec samotnú budovu postihne, je stále otázne…

foto: archív Nitra24

Zanedbana Nedbalova
10
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM