Lucia Šútorová Šport

Zamilovaní v Nitre oslávia svoj sviatok netradične: Užijú si Valentínsky beh

Sviatok zamilovaných sa blíži. V Nitre vezmú Valentína športovo.

Ilustračný obrázok k článku Zamilovaní v Nitre oslávia svoj sviatok netradične: Užijú si Valentínsky beh
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Valentínsky beh sa bude konať v sobotu 15. februára v areáli Relax parku na Agrokomplexe v Nitre. Beh je určený pre deti aj dospelých.

Súťažiaci budú rozdelení do kategórií dievčatá do 8 rokov (100 m), chlapci do 8 rokov (100 m), dievčatá 9 až 14 rokov (300 m), chlapci 9 až 14 rokov (300m), muži 15 rokov a viac (5 km) a ženy 15 rokov a viac (5 km).

Štartovné sa neplatí. Bežať sa bude aj štafetový beh zaľúbených na 5 kilometrov.

Štafetový beh

V štafete ako prvý štartuje muž, odbehne jeden 2,5 km okruh a v priestore štart/cieľ ho bude čakať bežecká partnerka, ktorej odovzdá štafetu ľubovoľným dotykom (môžu sa aj pobozkať).

Druhý úsek 2,5 km beží žena a v cieli ju čaká muž a odovzdá jej pozornosť od organizátora.

Ceny pre bežcov

„Všetci bežci, ktorí prebehnú cieľom, dostanú pamätné účastnícke medaily. V cieli bude pre každého účastníka pripravené občerstvenie a pitný režim,“ uvádzajú organizátori.

Každé dieťa v cieli dostane sladkú odmenu a pitný režim. Prví traja muži a prvé tri ženy dostanú poháre. Víťazi štafetového behu zaľúbených budú odmenení tematickými pohármi.

Organizátori upozorňujú, že počet účastníkov je limitovaný. Pre deti majú pripravených 100 štartových čísiel, pre dospelých 200 štartových čísiel a pre štafety 50 × 2. Prihlasovanie na mieste bude možné iba v prípade nenaplnenia limitu do 13. februára. Prihlásiť sa môžete TU!

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie