Lenka Káčerová Rôzne

Zakážu bermudy na kúpaliskách?

Po uverejnení ankety o najkrajšie dámske plavky sme nechceli nechať ukrátenú ani ženskú časť čitateľov a tak prichádzame s reportážou o typoch pánskych plaviek a o novej kauze o zákaze bermúd na kúpaliskách.

V súčasnosti sa ponuka typov plaviek neustále rozširuje. Páni si môžu vyberať podľa strihu, farby, kvality, ale aj podľa pohodlia. Podľa čoho si vyberáte plavky vy?

„Speedo“ plavky Klasický strih plaviek, ktorý má svojim strihom najbližšie k slipom pomaly ustupuje do úzadia. Zabezpečuje dynamiku, preto vyhovujú najmä športovcom. Čo sa týka estetickej stránky, odhaľujú najviac (ak nerátame pánske tanga plavky) a tak sa hodia najmä vyšportovaným postavám.

Boxerky Tento typ plaviek je priliehajúci až na kožu, ale mnohí uprednostňujú fakt, že zahalia viac. Aj keď medzi spodným prádlom sú podľa mnohých ankiet najobľúbenejším kúskom práve boxerky, medzi plavkami nie sú až také obľúbené ako napríklad šortky.

Šortky/ bermudy Medzi plavkami najobľúbenejší strih. Sú voľné, netlačia. Čo sa týka dĺžky, môžu byť do polovice stehien, ale takisto aj po kolená, či kúsok nižšie. Tento typ plaviek je často využívaný aj ako bežné šortky, možno aj vďaka rozmanitosti farieb a materiálu.

V poslednej dobe sa diskutuje o zákaze nosenia tohto typu plaviek na kúpaliskách. Prečo? Rakúski plavčíci sa snažia presadiť svoj názor z viacerých dôvodov. Prvým je nehygienickosť. V hlbokých vreckách sa podľa nich hromadí špina, ktorá sa potom dostane do vody v bazéne. Takisto sa do vreciek (a nielen nich) dostáva voda, ktorá sa potom vynáša z bazéna. Materiál, z ktorého sa tieto plavky väčšinou vyrábajú, saje vodu ako špongia. Na jednej strane sa tvoria v okolí bazénov mláky, na ktorých sa môže hocikto pošmyknúť a zraniť, na druhej strane je vody v bazéne menej a menej. Prevádzkari bazénov ich potom musia dopúšťať a tak prichádzajú k zbytočným stratám vody a energie. Niektoré prevádzky v Nemecku, Francúzsku a Švajčiarsku už bermudy zakázali. Rakúšania nechcú zaostávať. A čo slovenské kúpaliská? Opýtali sme sa riaditeľa Správy športových a rekreačných zariadení mesta Nitry Ing. Miloša Dovičoviča. „O tomto sme ešte nepočuli, ale je to pre mňa inšpirácia zamyslieť sa nad niečím takýmto. Pri nedisciplinovanosti ľudí, ktorí pri bazénoch napriek zákazom jedia, sa určite hromadia vo vreckách smeti. A niekomu sa môže zdať malicherné, keď niekto vynesie trochu vody vo vrecku, ale keď sa takýchto výstupov udeje niekoľko sto, ono sa to nazbiera.“ Čo hovoríte na takýto zákaz v Nitre? Vzdali by ste sa svojich obľúbených plaviek?

Foto: internet

Pánske plavky
12
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM