Začína sa od nuly: Basketbalisti vyhrali v Komárne!

Nitrianskym basketbalistom vyšiel druhý zápas na palubovke Komárna. Séria sa tak za vyrovnaného stavu presúva pod Zobor.

Ilustračný obrázok k článku Začína sa od nuly: Basketbalisti vyhrali v Komárne!

Štvrtý zápas štvrťfinálovej série najvyššej basketbalovej súťaže medzi Nitrou a Komárnom sa hosťujúcemu mužstvu vydaril.

Dobrý úvod hostí

Nitre sa podaril vstup do zápasu, keď po desiatich minútach dokázala ustrážiť mierne vedenie 19:15. Urbanovi zverenci vstúpili do druhej štvrtiny aktívnejšie. Vypracovali si väčší náskok, ktorí hráči Komárna pracne znižovali. Nitra napokon vstúpila do polčasovej prestávky za vedenia 39:33.

Nitra záver zvládla

Aj nástup do druhého polčasu zvládli lepšie hostia. Nitra si vypracovala niekoľko pekných príležitostí. Vedenie Nitry pokračovalo aj po tretej štvrtine (49:57). Hráči spod Zobora už v závere zápasu prekvapenie nedovolili. Séria sa tak za stavu 2:2 presúva do Nitry.

MBK Rieker Com Therm Komárno – EDYMAX SPU Nitra 69:80 (15:19, 18:20, 16:18, 20:23)