Rastislav Búgel Kultúra

Za umením do Bunkra: Sarkastické a hĺbavé stvárnenia odvrátenej strany

Výstavu študentiek Katedry výtvarnej výchovy a tvorby Pedagogickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre pripravila Nitrianska galéria. Študenti katedry boli oslovení so zadaním reagovať na výstavný priestor Bunkra Nitrianskej galérie.

Ilustračný obrázok k článku Za umením do Bunkra: Sarkastické a hĺbavé stvárnenia odvrátenej strany
Zdroj: Dnes24.sk

Práce desiatich autoriek na témy Z druhej strany, Hviezdy a idoly, Hrdinovia a Zmena identity predstavuje Nitrianska galéria v priestoroch Bunkra do 1. marca tohto roka.

Kolekcia vznikla v ateliéroch intermediálnej tvorby a modelovania. „Druhá, odvrátená strana, opak oficiálneho, underground, alternatíva, niečo, čoho sa bojím, niečo, čo chcem skryť, to je niekoľko termínov, ktoré bližšie vysvetľujú tému Z druhej strany. Študentky na ňu reagovali rôznymi spôsobmi. Niektoré výpovede sú vtipné až sarkastické, iné vážne, zachádzajúce do hĺbky,“ skonštatovala kurátorka výstavy Jana Mináriková. Na výstave môžu návštevníci vidieť videá, inštalácie a objekty.

Katedra výtvarnej výchovy a tvorby pripravuje výtvarných pedagógov. Bývalá Katedra výtvarnej výchovy vznikla v roku 1960, keď sa ako samostatné pracovisko vyčlenila z Katedry výtvarnej výchovy a základov priemyselnej výroby. Katedra pôsobí v rámci Pedagogickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Absolventi sa uplatňujú aj v ďalších príbuzných odboroch, zameraných na výtvarnú tvorbu. Štúdium na Katedre výtvarnej tvorby a výchovy sa realizuje v dvoch základných líniách, teoretickej a praktickej.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM