Rastislav Búgel Kultúra

Výzva pre celú umeleckú obec: Fond na podporu umenia predstaví pod Zoborom možnosti získania financií!

Život umelca je nielen krásny a plný kreatívnych chvíľ. Často musia talentovaní ľudia hľadať každú možnosť na získanie finančných prostriedkov. Práve pre nich je pripravená zaujímavá prezentácia, na ktorej sa dozvedia viac.

Ilustračný obrázok k článku Výzva pre celú umeleckú obec: Fond na podporu umenia predstaví pod Zoborom možnosti získania financií!
Zdroj: TASR

Stane sa tak už 12.novembra v priestoroch nitrianskej Synagógy. Verejná prezentácia Fondu pre podporu umenia začne o 16.00 hodine.Fond na podporu umenia zabezpečuje podporu umeleckých aktivít, kultúry a kreatívneho priemyslu a nahrádza podstatnú časť dotačného systému Ministerstva kultúry.

Na verejnej prezentácii predstaví umelcom z Nitrianskeho kraja svoju činnosť, ako aj možnosti programov pre potenciálnych žiadateľov o podporu pre projekty na rok 2016.

„Fond poskytuje finančné prostriedky najmä na tvorbu, šírenie a prezentáciu umeleckých diel; podporu medzinárodnej spolupráce; na vzdelávacie programy v oblasti umenia, kultúry a kreatívneho priemyslu; na štipendiá pre fyzické osoby, ktoré sa tvorivo, čí výskumne podieľajú na rozvoji umenia a kultúry,“ informuje Fond pre podporu umenia na svojej webovej stránke.

Foto: ilustračné

Výzva pre celú umeleckú obec
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM