Správy

Vyhadzujeme viac: V Nitrianskom kraji sa za rok nazbieralo cez 483-tisíc ton odpadu

Produkcia odpadu na jedného obyvateľa Nitrianskeho kraja sa zvýšila o 36,36 kilogramu. Viac ako polovica končí na skládke.

Ilustračný obrázok k článku Vyhadzujeme viac: V Nitrianskom kraji sa za rok nazbieralo cez 483-tisíc ton odpadu
7
Galéria
Zdroj: TASR

Každý obyvateľ Nitrianskeho kraja vyprodukoval v roku 2017 v priemere 463,21 kilogramu komunálneho odpadu. Oproti predchádzajúcemu roku sa množstvo vyprodukovaného odpadu na jedného obyvateľa kraja zvýšilo o 36,36 kilogramu. Vyplýva to z údajov, ktoré spracováva a prezentuje Štatistický úrad SR.

V hospodárstve Nitrianskeho kraja vzniklo v sledovanom roku 483 213 ton odpadu, čo v rámci krajov Slovenska predstavuje podiel 4,8 percenta, informovala o tom Eva Rakovská z pracoviska Štatistického úradu SR v Nitre.

Nebezpečný odpad

Nebezpečný odpad tvoril v roku 2017 v Nitrianskom kraji 6,2 percenta z celkového množstva odpadu. Najviac sa na ňom podieľali odpady z chemickej povrchovej úpravy kovov a iných materiálov a odpady inak nešpecifikované.

Obce Nitrianskeho kraja vyprodukovali v sledovanom roku 314 739 ton komunálnych a drobných stavebných odpadov, čo v rámci SR tvorilo 14,7 percenta.

Zhodnocovanie odpadu

Z celkového množstva komunálneho odpadu až 67,5 percenta sa zneškodňuje skládkovaním. Menšia časť sa zhodnocuje materiálovo, energeticky a spätným získavaním organických látok. Podiel zhodnocovaného komunálneho odpadu z celkového komunálneho odpadu za zvýšil o 9,24 percen­tuálneho bodu na 32,47 percenta.

Foto: ilustračné

Skládky odpadu
7
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM