Rastislav Búgel Krimi

Vyčíňanie autičkárov v Nitre a okolí: Na tieto typy áut si urobili zálusk najčastejšie!

Ešte stále je čas bilancovania a ideme v tom pokračovať aj my. Pozreli sme sa na tému, ktorá určite zaujme viacero motoristov. Ako to bolo s vyčíňaním autičkárov v roku 2014 v našom a sudednom okrese?

Ilustračný obrázok k článku Vyčíňanie autičkárov v Nitre a okolí: Na tieto typy áut si urobili zálusk najčastejšie!
Zdroj: TASR

Na začiatok treba upozorniť, že Nitra nemá samostatný policajný okres. Spoločne so Zlatými Moravcami tvoríme jeden spoločný okres Nitra. Polícia vyhotovuje štatistiky podľa svojich policajných okresov a teda všetky uvedené údaje sú dokopy za okres Nitra a Zlaté Moravce.

Ako nám prezradila krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková, polícia v Nitrianskom kraji eviduje v roku 2014 celkom 337 krádeží vozidiel. Muži zákona z tohto počtu objasnili 65 krádeží.

Z tohto počtu bolo v okrese Nitra (spoločne s okresom Zlaté Moravce) odcudzených až 159 áut. Objasniť sa však podarilo len 14 krádeží.

Najčastejšie sa v našom okrese podľa policajnej hovorkyne kradli autá značky Škoda Octavia, tých bolo odcudzených až 57 kusov. S číslom 9 nasledujú fabie a top trojku uzatvára model Volkswagen Passat, ktorých u nás zmizlo sedem kusov. U zlodejov však bol kurze aj Volkswagen Golf. Tých bolo u nás potiahnutých 6 kusov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM