Rastislav Búgel Kultúra

Vychutnajte si punč a pomôžte: Maltézski rytieri zbierajú peniaze pre nitriansky hospic

Členovia centra Maltézskej pomoci Slovensko pôsobiaci v Nitre budú po roku opäť podávať charitatívny vianočný Maltézsky punč. Záujemcovia ho môžu ochutnať vo vianočnom mestečku na Svätoplukovom námestí v Nitre v dňoch 12.,13. a 14. decembra.

Ilustračný obrázok k článku Vychutnajte si punč a pomôžte: Maltézski rytieri zbierajú peniaze pre nitriansky hospic
Zdroj: Dnes24.sk

Výťažok z charitatívnej zbierky bude v plnej výške poukázaný Hospicu – domu pokoja a zmieru u Bernadetky v Nitre, neštátnemu zdravotníckemu zariadeniu so zameraním na poskytovanie paliatívnej starostlivosti zomierajúcim pacientom, informoval zástupca organizátorov podujatia Tibor Ujlacký. Vyzbierané peniaze poslúžia na zabezpečenie prevádzky mobilnej hospicovej starostlivosti. Nad týmto zariadením drží Maltézska pomoc v Nitre patronát v duchu svojho poslania – pomáhať postihnutým, chorým a trpiacim. Počas uplynulých troch rokov Maltézski rytieri vyzbierali pre hospic už viac ako 9000 eur.

Popri podávaní vianočného punču sa verejnosť bude môcť prostredníctvom propagačných materiálov zoznámiť s históriou, poslaním a aktivitami členov rádu v minulosti i súčasnosti v zahraničí a zvlášť na Slovensku, kde postupne rozbieha svoju činnosť Maltézska pomoc. Dobrovoľníci Maltézskej pomoci chcú svojou aktivitou vzbudiť záujem spoločnosti o dobrovoľníctvo, solidaritu a súcit s chudobnými, chorými a trpiacimi.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM