Šport

Vybehnite na vzduch: Mesto otvorilo ihriská v areáloch základných škôl

Koronavírus nás na dlhé týždne zahnal do domov a bytov. Prichádza však k postupnému uvoľňovaniu opatrení.

Ilustračný obrázok k článku Vybehnite na vzduch: Mesto otvorilo ihriská v areáloch základných škôl
Foto: Rastislav Búgel

Uvoľňovanie sa dotklo aj vonkajších športovísk v správe mesta. Na ihriskách v areáloch základných škôl si môžete užiť aktívny oddych od 8. mája.

„Dátum potvrdil aj Krízový štáb mesta Nitry. Platí to len ale len pre bezkontaktné športy a za prísnych hygienických opatrení,“ informuje mesto prostredníctvom svojho webu.

Netreba zabúdať na povinné dvojmetrové odstupy. Samozrejmosťou sú dezinfekčné prostriedky a nosenie rúšok.

„Stále platí zákaz v telocvičniach, prírodných a umelých kúpaliskách či welness centrách – vrátane bazénov,“ povedal primátor Marek Hattas.

Ako dodal viceprimátor Daniel Balko: „Na poslednom zasadnutí krízového štábu sme informovali členov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva o záujme mesta otvoriť v najbližších dňoch pre verejnosť školské ihriská. Teší nás, že našu požiadavku schválili, nakoľko aj športové kluby už majú schválené tréningové procesy tak, aby sa pri nich dodržiavali nariadenia hlavného hygienika."

Mesto nezabúda ani na povinnú dezinfekciu športovísk. Ako pripomenul Regionálny úrad verejného zdravotníctva: „Prevádzkovateľ každodenne pred otvorením priestor poupratuje, očistí a vydezinfikuje dotykové plochy jednotlivých herných zostáv.“

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie