Utorok 23. júl 2019 Oľga  24 °C
Aktualizované Krimi

Vražda Kuciaka a Kušnírovej: Kočner po prvý raz vypovedá k prípadu v NAKA v Nitre

V Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) v Nitre v stredu po prvý raz vypovedá vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej podnikateľ Marian K., ktorého 14. marca obvinili z objednávky vraždy.

Zdroj: Dnes24.sk

Marian K. vstúpil do budovy NAKA krátko pred 9. hodinou. Pri vypočúvaní je aj jeho obhajca Marek Para i advokáti ďalších obvinených. V uplynulých dňoch už pred vyšetrovateľom v Nitre vypovedali zvyšní štyria obvinení – Alena Zs., Tomáš Sz., Miroslav M. a Zoltán A.

Ich výsluchy sa museli zopakovať po tom, ako bol v prípade obvinený aj Marian. K. V nitrianskej pobočke NAKA už 25. marca vypovedal aj bývalý novinár a exšéf kontrarozviedky SIS Peter Tóth, ktorý v prípade figuruje ako svedok.

Zavraždený Ján Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu Aktuality.sk. Dvojicu mladých ľudí zavraždili 21. februára 2018 v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 milimetrov.

Za jeho vraždu zaplatil objednávateľ minimálne 70 000 eur. Obvinených je zatiaľ päť osôb – Alena Zs., ktorá mala za objednávku Kuciakovej vraždy zaplatiť, Tomáš Sz., ktorý mal strieľať, Miroslav M., ktorý ho mal na miesto činu doviezť, Zoltán A. ako sprostredkovateľ a Marián K., ktorý si mal vraždu novinára objednať. Všetci obvinení sú vo väzbe.

Kočner po prvý raz vypovedá k prípadu v NAKA v Nitre
4
Galéria
Zdroj: TASR