Marek Pindeš Iné športy

Volejbalistky COP zdolali Doprastav, hráčky UKF nestačili na Žilinu

Volejbalová extraliga žien pokračovala v utorok a v stredu druhými zápasmi 1. play off.

COP Nitra – Doprastav Bratislava 3:2 (-11, 22, –15, 23, 12) **COP: **Krišková, Lukáčová, Herelová, Drobňáková, Hudecová, Janovcová (libero Nikmonová M. Salanciová, Volfová).

Hráčky Doprastavu v úvodnom sete potvrdili papierové predpoklady, keď túto časť hry vyhrali pomerom 25:11. Nitrianky však v druhom sete zlepšili servis a vyrovnali stav stretnutia na 1:1. V treťom dejstve mali opäť navrch Bratislavčanky no Gymnazistky dokázali vyhrať štvrtý set 25:23 a vynútili si tajbrejk. V ňom Zverenkyne trénera Lukáča viedli už 13:4 a víťazstvo si už nenechali vziať. Hráčky športového gymnázia výhrov v domácom prostredí vyrovnali stav série na 1:1. Stav série: 1:1 ** UKF Nitra – ŠK ŽU Žilina 0:3 (-18, –17, –11)**

Druhé stretnutie tejto série bolo veľmi podobné tomu prvému, ktoré sa hralo v sobotu na Žilinskej palubovke. Žilinčanku predčili nitrianske vysokoškoláčky takmer vo všetkých smeroch a zaslúžene si odviezli z pod Zobora hladké víťazovo 3:0 na sety. Stav série 0:2